کد خبر: 87038

عضو کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد؛

محمد مهدی زاهدی گفت: کنکور مخرب خلاقیت و نوآوری است و استعداد کشی را در مدارس ترویج می دهد و مجلس در این زمینه قانونی برای حذف کنکور تصویب کرده است و منتظریم دولت آن را اجرایی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، محمد مهدی زاهدی در گفت و گو با  راه آرمان در خصوص حذف کنکور اظهار کرد: تمامی کسانی که در حوزه روانشناسی تربیتی و آموزش عمومی تخصص دارند معتقدند که کنکورباید حذف شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: کنکور مخرب خلاقیت و نوآوری است و استعداد کشی را در مدارس ترویج می دهد تا اینکه بخواهد استعداد های درونی و بالقوه دانش آموزان را بروز دهد و این اشکالات اساسی کنکور است.

زاهدی با بیان اینکه در حذف کنکور شکی نیست، عنوان کرد: باید راهکاری را تعیین کرد تا جایگزین مناسبی برای کنکور باشد که مجلس در این زمینه قانونی تصویب کرده است تا آزمون های استاندارد جایگزین کنکور شود تا خیال خانواده ها از جهت کیفیت و سلامت این آزمون هاراحت  شود و معلمان هم بدانند که باید روی محتوای درس کار کنند و بساط این کلاس کنکور ها هم برچیده شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین مجلس برای حذف کنکور قانون مورد نظر را تصویب کرده است و ما منتظریم که وزارت آموزش و پرورش این قانون را اجرا و آزمون های استاندارد را به خوبی برگزار کند.

انتهای پیام/