کد خبر: 87046

دادستان کرمان:

کرمان-دادستان کرمان از اجرای سومین مرحله طرح مبارزه مخلان نظام اقتصادی خبر داد و گفت: در این مرحله تمرکز در خصوص منازل مسکونی است که به عنوان انبار احتکار کالا از آنها استفاده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، دادخدا سالاری در آغاز اجرای سومین مرحله طرح مبارزه با محتکران و مخلان نظام اقتصادی کشور در کرمان اظهار داشت: در مرحله اول و دوم اجرای این طرح تمرکز بر روی انبارهای بزرگ آشکار و پنهان احتکار کالا بود که در این رابطه تعداد زیادی انبار میلیاردی احتکار کالا شناسایی و پلمپ شد.

دادستان کرمان اعلام کرد: گزارشاتی مبنی بر اینکه متاسفانه تعدادی از مجرمان و محتکران نسبت به انتقال کالاها احتکاری خود از انبارها به منازل مسکونی اقدام کرده اند، لذا رسیدگی به موضوع و ضربه به این انبارهای غیرقانونی در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

سالاری ادامه داد: در این مرحله با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان  تعدادی از این منازل در شهر کرمان شناسایی شده است و از ظهر امروز پنج اکیپ متشکل از اداره اطلاعات، تعزیرات حکومتی، صنعت و معدن و پلیس با محوریت قضات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان  به صورت سرزده به منازلی که از قبل شناسایی شده‌اند، اعزام و فرآیند شناسایی، دستگیری و پلمپ مکان های احتکار در حال انجام است.

سالاری با بیان اینکه نتایج اجرای مراحل اول و دوم طرح مثبت ارزیابی می شود، بیان کرد: پس از اجرای این دو مراحل در حال حاضر مشکلی در عرضه کالا وجود ندارد و اجرای مرحله سوم برای این است که به وضع مطلوب رسید و حاشیه امنی را برای مخلان و محتکران نظام اقتصادی باقی نخواهیم گذاشت.