کد خبر: 87084

در نشست خبری شهرداری و شورای شهر مطرح شد

رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان گفت: پروژه صدچشمه یک پروژه ماندگار برای شهر رفسنجان خواهد بود و در امر گردشگری تأثیرگذار است رفسنجان را از شهری خسته به شهری پویا و شاداب تبدیل خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام شیخ‌علی هاشمیان رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان در پاسخ به سؤالات خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری‌ها هم باید خود درآمد کسب کنند و هم باید خود هزینه کنند در سنوات گذشته بودجه‌هایی بهتر از بودجه جدید داشتند اما اولویت‌بندی و مدیریت نشد ما روی بودجه 500 نفر ساعت زمان گذاشتیم و درخواست‌های مردمی هم در اولویت‌های کاری اثر داشته است.

وی بیان داشت: پروژه صدچشمه یک پروژه ماندگار برای شهر رفسنجان خواهد بود و در امر گردشگری تأثیرگذار است رفسنجان را از شهری خسته به شهری پویا و شاداب تبدیل خواهیم کرد.

سفر به آلمان رئیس شورا با هزینه شخصی برای کار

رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان با اشاره به سفر اخیر خود به کشور آلمان این سفر را با هزینه شخصی اما برای پرداختن به مسائل مربوط به کار عنوان کرد و افزود: در این سفر به بحث زباله و مدیریت پسماند پرداختم در دنیا سه منطقه ژاپن، آمریکا و اروپا حرکت خوبی در حوزه صنعت زباله دارند که آلمان این کار را بهتر انجام داده و از بهترین کارخانه‌های آن بازدید کردم.

وی ادامه داد: در کشور آلمان از 100 درصد زباله استفاده می‌شود و درآمد کسب می‌شود همچنین کسب تجربه در بعد شهرسازی در این کشور که 80 میلیون نفر جمعیت دارد اما ترافیکی را شاهد نیستیم، مفید است.

هاشمیان در بخش دیگری از سخنان خود به شهرفروشی دوره قبل اشاره کرد و اینکه توجهی به راه‌های درآمد نشده را یادآور شد و گفت: این امر خسارت سنگینی به شهرداری وارد کرده است.

محمدرضا عظیمی‌زاده شهردار رفسنجان هم از طرح جامع برای رودخانه‌ای که از مرکز شهر عبور می‌کند یاد کرد و اظهار داشت: طول این رودخانه 6 کیلومتر است و مسیری طراحی شده که با عنوان صدچشمه اجرا می‌شود که گامی در رونق صنعت گردشگری است.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد جمع‌آوری سگ‌های ولگرد هم این طرح را توسط پیمانکاری در حال اجرا عنوان کرد و گفت: کار عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد و معاینه این سگ‌ها در حال انجام است و شماره‌ای برای شهروندان در نظر گرفته می‌شود که در این رابطه با شهرداری تماس برقرار کنند تا سگ‌های ولگرد جمع‌آوری شوند.

شهردار رفنسجان در ادامه مهاجرت قشر اصیل رفسنجان را از چالش‌های این شهرستان در توسعه و آبادانی و پیشرفت برشمرد و تصریح کرد: باید جلوی این مهاجرت را به طور اورژانسی گرفت.

چارچوب شهر هوشمند باید طراحی و عملیاتی شود

وی با بیان اینکه نظام و ساختار جمع‌آوری زباله باید اصلاح شود، عنوان کرد: چارچوب شهر هوشمند باید برای رفسنجان طراحی و عملیاتی شود.

عظیمی‌زاده خاطرنشان کرد: برای شهر الکترونیکی هشت دوربین برای تقاطع‌های شهر رفسنجان خریداری شده و اتاق مانیتورینگ و سایر ابزاری که برای شهر الکترونیک نیاز است در حال تأمین است.

وی همچنین عنوان کرد: درآمد آرامستان درآمدی نیست که کفاف هزینه‌های نگهداری آن را داشته باشد.

شهردار رفسنجان در پایان گفت: هیچ‌گاه حرفی از استعفا نزدم و تا زمانی که برای رفسنجان مفید باشم، خدمت می‌کنم.

منبع:فارس

انتهای پیام/