کد خبر: 87096

کارگردان مستند خانه ما؛

امین کفاش زاده کارگردان گفت: سوال من از رئیس جمهور این است که " فکر نمی کنید باید دنده را عوض کنید، دنده ای که تا به حال در پیش داشته اید جوابگو نبوده و اوضاع تعویض دنده نیاز دارد".

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، امین کفاش زاده کارگردان مستند خانه ما که از شبکه نسیم پخش می شود در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره میزان مبلغی که در اختیار خانواده های شرکت کننده در این مستند مسابقه قرار می دهند  گفت: در هر فصل مبلغ در نظر گرفته شده بالاتر می رود، اما فکر می کنم در فصل بعد باید به دلار حساب کنیم و به خانواده بدهیم.

وی افزود: در یک سری شهرها هزینه ها پایین تر است، قبل از اینکه به خانواده ها هزینه ای بدهیم از آن ها می پرسیم که هزینه خرج ماهیانه شان چقدر است، هزینه ای که به آنها می دهیم شامل امورات جاری خورد و خوراک و رفت و آمد است، قسط و یا هزینه های درمانی را لحاظ نمی کنیم؛ مسابقه همین است و باید زمین بازی را سخت کنیم تا بدرخشند.

کفاش زاده در ادامه گفت: خانواده هایی که دست و دلبازتر هستند رای می آورند، بی برنامه خرج نمی کنند اما دست و دلباز هستند و مردم خودشان بهترین داورها هستند.

 

کارگردان مستند خانه ما خاطرنشان کرد: چیزی که در تلویزیون ما مرسوم شده این است که خانواده ها تا دوربین را روشن می کنیم لحن گوینده اخبار به خود می گیرند؛ چند روز این مقاومت را دارند اما از یک جایی به بعد خسته شده و خود واقعیشان می شوند؛ در انتخاب خانواده ها سعی می کنیم افرادی که راحت تر با دوربین کنار می آیند را تایید کنیم، سعی می کنیم چند روز قبل از ضبط برنامه کنار خانواده ها باشیم تا به دوربین عادت کنند.

 

وی اظهار داشت: فکر می کنم بشود به سراغ مجلس و داخل آن رفت اما فکر نمی کنم بعد از ورود بتوان از آن خارج شد؛ اگر یک نماینده مجلس اعلام آمادگی کند ما آماده انجام این کار هستیم.

 

این کارگردان جوان در مورد اصلاح الگوی مصرف در مجلس اذعان داشت: با توجه به این که استیضاح هزینه بالایی دارد اگر به درد بخورد و انجام شود عالی است اما معمولا این اتفاق نمی افتد.

 

امین کفاش زاده در پایان گفت: سوال من از رئیس جمهور این است که " فکر نمی کنید باید دنده را عوض کنید، دنده ای که تا به حال در پیش داشته اید جوابگو نبوده و اوضاع تعویض دنده نیاز دارد".

 

انتهای پیام/