کد خبر: 87100

رونق بخشی در تولید با حمایت از کالای داخلی؛

گرایش به سمت مصرف کالاهای خارجی آثار سوئی در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و حتی اجتماعی دارد لذا باید برای اصلاح این فرهنگ و تشویق برای خرید کالاهای داخلی، از راه های صحیح به ترویج این امر بپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از  راه آرمان ؛  طی سال های اخیر با توجه به مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و اعمال تحریم های مختلف اقتصادی از جانب آمریکا و کشورهای هم پیمان این دولت؛ رهبر معظم انقلاب عناوین سال سال ها را در حوزه اقتصاد و به ویژه توجه به اقتصاد مقاومتی در کشور نامگذاری کرده اند.

با تتوجه به منویات مقام معظم رهبری تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حمایت از کار و سرمایه ایرانی و استفاده از محصولات داخل کشور است که این مسئولیت در وهله اول به عهده مسئولین برای رونق بخشی در صنعت تولید کشور و همچنین مردم می باشد.

سال ۱۳۹۷ به عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده است و با توجه به شرایط اقتصادی که این روزها مردم سپری می کنند؛ شعار امسال نمود بیشتری پیدا کرده است.

با توجه به فرارسیدن فصل مدارس و تصمیم خانواده های ایرانی برای خرید لوازم التحریر و نوشت افزار برای فرزندشان؛ ضرورت ترویج خرید محصولات و نوشت افزارهای ایرانی نیز بیشتر از پیش حس می شود چرا که سالانه هزینه های بسیاری برای خرید لوازم ضروی مدرسه پرداخت می شود و چه بهتر که این مبلغ در راستای خرید محصولات ایرانی صرف شود.

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص ضرورت تولید و استفاده نوشت افزار ایرانی گفت:متأسفانه در گذشته به این مسئله توجه کافی صورت نشده است و غالب نوشت افزار و لوازم التحریر محصلین از خارج از کشور وارد شده است.

وی بیان کرد: طی سال های گذشته اقداماتی در این  راستا صورت گرفته است و  تولیدات خوب و متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی در حال انجام است و با اطلاع رسانی و تبلیغ این محصولات گرایش خوبی در این زمینه به وجود آمده است.

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران ابراز کرد: با تولید نوشت افزار و لوازم التحریر داخلی می توانیم چهره ها،شخصیت های بزرگ و قهرمانان دفاع مقدس کشورمان را به نوجوانان و دانش آموزان معرفی کنیم.

حسینی با تأکید بر اینکه با تولیدات داخلی لوازم التحریر وابستگی مان به کشورهای وارد کننده و خارج کمتر خواهد شد، تصریح کرد: استفاده از تولیدات خارجی نوشت افزار اثرات سو دارد؛ چرا که آنان نمادها و الگوهای خود را معرفی می کنند و استفاده از این آنها ناخودآگاه در ذهن فرزندان ما اثر خواهد گذاشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم با اشاره به اینکه خانواده ها در این رابطه مسئولیت دارند، اظهار کرد: چرا که اگر دانش آموزان را به درستی تربیت نکنیم و روحیه خود باوری و اعتماد به نفس در آنها ایجاد نشود؛از همان ابتدا دچار خود باختگی شوند و احساس کنند که ما نیازمند دیگران و واردات کالا هستیم.

وی با اشاره به مطلب فوق ادامه داد: این مسئله در تمام شئون زندگی آنان تأثیر خواهد گذاشت؛ بنابراین از دوران کودکی باید باور کنند که ما خودمان می توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم و نیازهای کشور را تأمین کنیم.

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران گفت: با همت  و تلاش می توانیم در تمام عرصه ها به خود کفایی برسیم؛ چرا که ما کشوری هستیم که همواره به دلیل داشتن آرمان ها و اعتقاداتمان در معرض تهدید هستیم.

حسینی بیان کرد: فرزندان ما باید به گونه ای تربیت شوند که تلاش بیشتری را برای فراگیری علم و دانش داشته باشند تا بتوانند در آینده نیازهایی که وجود دارد را برطرف کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم ضمن ابراز تأسف از اینکه محصولات نوشت افزار کافی در کشور وجود ندارد، عنوان کرد: اگر مردم نسبت به تولید لوازم التحریر داخلی اقبال نشان دهند؛ تولیدکنند گان هم در این زمینه تلاش بیشتری انجام خواهند داد.

حسینی در پایان با اشاره به مطلب فوق خاطر نشان کرد: البته در راستای تولید باید نظارت وجود داشته باشد تا کالاهای داخلی کیفیت مناسبی داشته باشند و با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور اقلام نوشت افزار و لوازم التحریر با قیمت مناسب در اختیار همگان قرار گیرد.

انتهای پیام/