کد خبر: 87105

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان؛

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد(ص) نیز در کرمان با حضور 40 گردان بیت‌المقدس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامعلی ابوحمزه نشست خبری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) 2 و هفته دفاع مقدس با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت گفت: در شرایط و وضعیتی هستیم که جامعه نیازمند کمک است و برای همین سازمان بسیج سازندگی در سپاه پاسداران تشکیل شد.

وی اظهار داشت: اصحاب رسانه کرمان تلاش زیادی دارند و این تعامل تنگاتنگ و نزدیک با سپاه قابل تقدیر است و ما به نقش ارزنده اهالی رسانه اعتقاد داریم و خبرنگاران را پل ارتباطی بین نهادها و دستگاه‌ها با مردم می‌دانیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: هر چه ارتباط و تعامل بین اصحاب رسانه و نهادها و دستگاه‌ها، صمیمی‌تر و بیشتر باشد این مهم موجب پیشرفت بیشتر مردم می‌شود.

محور اصلی بسیج سازندگی رسیدگی به بخش محروم جامعه

ابوحمزه تاکید کرد: با توجه به شرایط و وضعیتی که داریم، جامعه امروز ما به کمک نیاز دارد و ما از سال 79 سازمان بسیج سازندگی را در سپاه تشکیل داده‌ایم و محور اصلی این مجموعه رسیدگی به بخش محروم جامعه است و سعی کرده‌ایم تلاش‌ها و حرکت‌های خوبی انجام دهیم.

وی ابراز داشت: بسیج سازندگی در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی، اقتصاد مقاومتی، معیشتی، کشاورزی، بهداشت، مرمت و بهسازی منازل محرومان با تمرکز بر حاشیه شهرها و روستاهای دورافتاده فعالیت می‌کند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطر نشان کرد: ما به نوعی از یک طرف به دستگاه‌های متولی امر کمک می‌کنیم و از طرفی به مردم محروم کمک‌رسانی داریم و در کنار آنها هستیم.

ابوحمزه ادامه داد: از 9 شهریور ماه تا 29 شهریور ماه 350 گروه جهادی در قالب قرارگاه خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی در استان کرمان خدمت‌رسانی می‌کنند و این در حالی‌ست که 7 هزار و 14 گروه جهادی در سطح کشور فعال شده‌اند.

وی با بیان اینکه این سازمان با رویکرد رسیدگی به وضعیت محرومین جامعه در زمینه‌های عمرانی، پزشکی، آموزشی و ساختمان‌سازی برای محرومین فعالیت می‌کند تصریح کرد: در جاهایی که نیاز است به محرومین جامعه کمک شود از جمله حاشیه شهرها نیز وارد شدیم و اقدامات لازم را انجام دادیم.

برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد(ص) با حضور 40 گردان بیت‌المقدس

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه حدود 350 گروه جهادی در قالب قرارگاه خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی در استان کرمان فعال شدند که از نه شهریور کار خود را آغاز کرده و تا پایان شهریور ادامه دارد گفت: رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد(ص) نیز در کرمان با حضور 40 گردان بیت‌المقدس برگزار می‌شود.

ابوحمزه بیان داشت: رزمایش 24 شهریور با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت برگزار می‌شود ، بیش از صد گردان بیت‌المقدس در استان داریم که حوزه محوری هستند و از این تعداد 40 گردان در رزمایش حضور دارند.

وی یادآور شد: مدت برگزاری همایش حدود 1.5 روز در اردوگاه‌های قدس سراسر استان برگزار می‌شود که ایجاد امنیت در کنار سایر نیروهای موجود نظامی و انتظامی در استان گردان‌های امام حسین(ع) نیز در این امر تلاش می‌کنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه تشکیل گردان‌های بیت‌المقدس و امام حسین(ع) در حقیقت پیش‌بینی و تدابیر لازم برای زمان مورد نیاز است گفت: نمایش اقتدار عاشورایی در شهر کرمان نیز در هفته دفاع مقدس با حضور بسیجیان برگزار می‌شود.

ابوحمزه افزود: برای این مراسم  به حدود 30 هزار نیروی بسیجی فراخوان داده شده است و این نمایش اقتدار در مصلی کرمان برگزار می‌شود.

جنگ با ایران بلف سیاسی مخالفان جمهوری اسلامی ایران

وی عنوان کرد:  نیروهای بسیجی ما همیشه آماده هستند تا در برابر تهدیدات دشمنان از اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند  و مردم باید بدانند که دشمن جنگ‌روانی به‌راه انداخته و این تهدیدات یک بلف سیاسی بیش نیست و دشمن جرات حمله به کشور را ندارد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه بسیج از اقشار مختلف مردم تشکیل شده و یک نیروی کاملا مردمی است اظهار کرد: سران آمریکا مراقب رفتار و سخنان خود باشند و بدانند مردم ایران اسلامی از هیچ تهدیدی نمی‌ترسند و در استان کرمان بیش از یک میلیون نیروی بسیجی آماده فرمان رهبری نظام هستند.

ابوحمزه تاکید کرد:  مردم در طول چهل سال انقلاب ثابت کردند که از ارزش‌های نظام و انقلاب یک قدم هم عقب نمی‌آیند و در همه صحنه‌ها حضور حماسی دارند البته مشکلات و ضعف‌هایی وجود دارد اما مردم نسبت به اصل نظام و ولایت مطلقه فقیه حساس هستند.

وی بیان داشت: امیدواریم بتوانیم برنامه‌ها را از نظر کیفیت و اثرگذاری به بهترین نحو در استان کرمان داشته باشیم و ان‌شاء‌الله اصحاب رسانه برای انعکاس این برنامه‌ها تلاش کنند تا مردم در جریان این برنامه‌ها قرار گیرند.

این فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اگر تدابیر مقام معظم رهبری در زمینه‌های مختلف اجرایی شود آن‌گاه شاهد رفع مشکلات کشور خواهیم بودیم و ایشان می‌فرماید از تجربه دنیا استفاده کنید اما اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی و انقلابی حلال مشکلات کشور است.

انتقاد فرمانده سپاه استان از کوتاهی وزارت کشور در معرفی استاندار

وی یادآور شد: بحث مطالبه‌گری یکی از وظایف شرعی، ملی، دینی و عرفی رسانه‌ها است و باید از همه مسؤولان مطالبه‌گری شود زیرا رسانه‌ها پل ارتباطی بین مردم و مسؤولان هستند و مردم هم باید مطالبه‌گر شوند زیرا روحیه مطالبه‌گری مردم استان کرمان ضعیف است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در خاتمه خطاب به خبرنگاران گفت: برادرانه از شما می‌خواهم پیگیری کنید و مطالبه‌گر باشد، به طور مثال سه ماه از استعفای استاندار سابق کرمان گذشته است و استان کرمان هنوز استاندار ندارد، آیا انتخاب استاندار برای یک استان کار سختی است.

انتهای پیام/