کد خبر: 87109

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان خبر داد؛

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان گفت: نظام ارجاع الکترونیکی در مراکز بهداشتی شهرستانهای انار و رفسنجان از طریق سامانه سیب از ۱۵ شهریور ماه امسال آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از راه آرمان، محمد جعفری مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان در آیین تجلیل از بهورزان شهرستانهای انار و رفسنجان که روز گذشته در محل تالار لوکس طلایی رفسنجان برگزار شد با اشاره به استفاده صحیح، به موقع و به جا از نظام ارجاع جهت استفاده بیمه روستاییان، از الکترونیکی شدن نظام ارجاع از ۱۵ شهریورماه جاری خبر داد و افزود: با آغاز این سیستم ارجاع از روستا به پزشک متخصص در شهر به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.

وی بیان کرد: باید سعی کنید ارجاع به پزشک درست باشد و نباید مردم از روستا با ارجاع ناصحیح به پزشکان مراجعه می کنند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه ۸۵ درصد از درمان مردم باید به دست پزشکان خانواده انجام شود و ۱۰ تا۱۵ درصد بیماری های مردم لازم باشد پزشکان به اساتید متخصص خود ارجاع دهند خاطرنشان کرد: در استان ارجاع بالای ۲۵ درصد است که باید کاهش پیدا کند که این کاهش یافتن موجب می شود متخصصان سر فرصت به بیماران واقعی بپردازند.

وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت به عنوان بزرگترین سازمان بیمه درمانی کشور است که متولی درمان رایگان بیمه شده های صندوق های مختلف اعم از عشایری، روستایی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و همچنین افرادی است که ساکن شهر هستند و هیچ نوع بیمه ای ندارند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان تصریح کرد: از ۴۰ میلیون بیمه شده در کشور ۳۳ میلیون نفر بیمه شده رایگان هستند و یارانه ای از سمت دولت از محل بیت المال به این حوزه اختصاص پیدا کرده که خرج درمان روستاییان می شود بنابراین شرط سکونت در روستا باید رعایت شود و صرف اینکه شخص باغات کشاورزی اش در روستا و خود ساکن شهر است برای استفاده از بیمه روستایی صحیح نیست و بودجه بیت المال باید در جای خود هزینه شود.

انتهای پیام/