کد خبر: 87118

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان؛

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه در آغاز سال تحصیلی جدید ۶۵ پروژه با ۲۶۳ کلاس درسی جدید تحویل آموزش و پرورش می‌شود گفت: تمام کلاس‌های درسی استان کرمان استانداردسازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، غلامرضا رجایی صبح امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ماه مهر، بهار آموزش و پرورش است اظهارداشت: ما تلاش می‌کنیم تا فضای فیزیکی مناسبی را برای تحصیل دانش‌آموزان در اختیار آموزش و پرورش استان بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه در آغاز سال تحصیلی جدید 65 پروژه با 263 کلاس درسی جدید تحویل آموزش و پرورش می‌شود گفت: در مدارسی که محوطه‌سازی نداشتند، 70 هزار متر مربع محوطه‌سازی انجام شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در این مجموعه عنوان کرد: دو استخر شنا در سیرجان و بردسیر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

وی با بیان اینکه برای سال تحصیلی جدید نه سالن ورزشی، نمازخانه و سالن چند منظوره تحویل آموزش و پرورش می‌شود افزود: یک پروژه اردوگاهی و یک خوابگاه نیز برای سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

رجایی تصریح کرد: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی و الزام به استانداردسازی فضاهای آموزشی، تمامی مدارس استان بررسی و مدارس غیراستاندارد استان در این راستا شناسایی و تقریبا در تمام مدارس سیستم‌های گرمایشی خطرساز جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به احتمال وجود سیستم‌های غیراستاندار در مدارس استان گفت: تعویض این سیستم‌ها در دستورکار قرار دارد.  

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر 698 کلاس درس در استان در حال استانداردسازی است بیان کرد: امیدواریم تا با تامین اعتبار در سال‌های آینده تمام کلاس‌های درسی استان استانداردسازی شود.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/