کد خبر: 87123

رئیس کل دادگستری استان کرمان؛

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر ۳۶ هزار پرونده به شورای حل اختلاف ریگان ارجاع شده است گفت: ۹۰ درصد این پرونده‌های امسال شورای حلال‌اختلاف ریگان منتهی به صلح و سازش شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، یدالله موحد صبح امروز در آئین افتتاح ساختمان جدید دادگستری شهرستان ریگان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی‌میانجی معاون قوه قضائیه برگزار شد با یادآوری اینکه کلنگ این ساختمان در سال 95 و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین امینی معاون منابع انسانی قوه قضائیه زده شد اظهار داشت: در مدت زمان کمتر از 2 سال و با اعتبار 7 میلیارد ریال این ساختمان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این ساختمان در زمینی به مساحت 6 هزار مترمربع و در مدت 20 ماه ساخته شده است، افزود: این ساختمان در زیربنای 800 مترمربع با هدف ارتقای خدمات قضایی با کیفیت به شهروندان ساخته شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه ساختمان قدیم دادگستری شهرستان ریگان به شورای حل اختلاف اختصاص داده می‌شود عنوان کرد: در حال حاظر 11 شورای حل اختلاف در شهرستان ریگان وجود دارد که از این تعداد 6 شورای حل اختلاف شهری و 5  شورا روستایی هستند.

وی با اشاره به اینکه از بدو تاسیس شورای حل اختلاف در شهرستان ریگان بالغ بر 36 هزار پرونده به آن ارجاع شده است گفت: در حال حاضر تعداد 82 پرونده در شوراهای حل اختلاف این شهرستان در دست بررسی است.

موحد با بیان اینکه طی پنج ماهه نخست سال جاری بیش از هزار و 886 پرونده وارد شوراهای حل اختلاف شهرستان ریگان شده است بیان کرد: 90 درصد این پرونده‌ها منتهی به صلح و سازش شده است که این آمار در سطح کشور کم‌نظیر است.

در این آئین امین سلطانی رئیس دادگستری شهرستان ریگان با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته در این شهرستان اظهار داشت: رسیدگی به 10 هزار پرونده و ارتقاء تعداد قضات در این شهرستان از 2 نفر به 5 نفر از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در سال 96 بوده است.

رئیس دادگستری شهرستان ریگان افزود: امیدواریم با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس شوراهای حل اختلاف کشور در کرمان مشکل استخدامی و رفاهی کارکنان شوراهای حل اختلاف استان که به صورت افتخاری خدمت می‌کنند حل شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ادامه اخبار