کد خبر: 87134

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: تیم متخصصین پزشکی رفسنجان به مناطق محروم رودبار جنوب و زهکلوت جیرفت اعزام شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، علی اسماعیلی‌ندیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار کرد: تیم پزشکی متخصص رفسنجان که عازم رودبار شده‌اند به عنوان احیاگران سلامت کویر وابسته به سازمان نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری به درمان مراجعان می‌پردازند.

وی در خصوص این تیم پزشکی توضیح داد: این تیم متخصص به شهرهای مختلف استان سفر می‌کنند و عمده کار این گروه کارهای تشخیصی و درمان دارویی است و معمولاً کار جراحی کمتر انجام می شود اما اگر بیمارانی در سیر ویزیت ما نیازمند به مداخله جراحی داشته باشند آنها را به مراکز درمانی فرستاده و اگر نتوانند هزینه‌های جراحی را بپردازند این گروه هزینه‌های درمانی تکمیلی آنها را در بیمارستان‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان متقبل می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: تیم متخصص پزشکی که به مناطق رودبار اعزام شده است شامل متخصص زنان، متخصص اطفال، جراح، متخصص عمومی، متخصص قلب و عروق، رادیولوژیست، چشم پزشک و متخصص گوش و حلق و بینی هستند و بیمارانی که گروه جهادی دانشگاه که همراه این گروه هستند  پیدا می کنند به این تیم ارجاع می دهند.

به گفته اسماعیلی ندیمی این تیم تاکنون به شهرهای رابر، کوهبنان، مناطق محروم رفسنجان و ریگان، اعزام شده است و تجهیزات و امکانات کاملی دارد.

اعزام گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به مناطق محروم رودبار جنوب

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان یک گروه جهادی شهید ثقفی داشت که زیر مجموعه بسیج دانشجویی فعالیت می‌کرد که از سال 91 به صورت اردوی جهادی درآمد.

علی حاجی زاده افزود: کارگروه ستاد جهادی توسط خود دانشگاه ایجاد شد تا بتوانند همه افراد چه اعضای هیات علمی دانشگاه، چه دانشجویان را پوشش داده تا این کار گستردکی بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه اردوهای جهادی دانشگاه را از سال 91 آغاز کردیم، ادامه داد: امسال هفدهمین اردوی جهادی است که به رودبار جنوب انجام می دهیم.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: اردوی جهادی رودبارجنوب یکی از وسیع ترین و متنوع ترین اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم از لحاظ هماهنگی های انجام گرفته با بخش های مختلف، هم از لحاظ حضور متخصصین در این اردوی جهادی است.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه در اردوی جهادی رودبار جنوب نزدیک به 60 دانشجو شرکت دارند، یادآور شد: خوشبختانه داوطلبین زیادی داشتیم اما به دلیل محدودیت 60 نفر برای این اردو انتخاب شدند که این اردوی جهادی متنوع بوده و بخش‌های مختلف اقتصادی، عمرانی شامل ساخت سرویس بهداشتی و حمام، مشاوره مذهبی و روانشناسی و فرهنگی دارد.

حاجی زاده بیان کرد: این اردوی جهادی که از روز 4 شهریور ماه آغاز شده، 10 روزه بوده و نتیجه ای که این اردو خواهد داشت تا اردوهای دیگر متفاوت خواهد بود.

وی عنوان کرد: در این اردو دانشجویانی هستند که هر یازده دوره قبل را رفته اند همچنین دانشجویانی را داریم که جدیداً وارد این قضیه شده اند. امیدوارم نتیجه خیلی خوبی را هم برای اهالی منطقه رقم بزنیم و هم در نهایت پیگیری هایی برای رفع نواقص منطقه از طریق دانشگاه یا بخش های دیگر پیگیری و مشکلات منطقه را کمتر کنیم.

وی از انجام آزمایش‌های پزشکی نیز یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه همراه این گروه جهادی، تیم متخصصان پزشکی وابسته به دانشگاه نیز حضور دارند با هماهنگی با وزارت بهداشت کیت‌های آزمایشگاهی را تهیه می کنیم و نیروهایی دانشجویی و کارمندی که تجربه آزمایشگاهی را دارند در اردو شرکت می کنند و بر اساس نظر پزشکان متخصص آزمایش‌های روتین را برای پزشکان انجام می دهیم.

انتهای پیام/