کد خبر: 87156

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: اگر امربه معروف و نهی از منکر در جامعه کم رنگ شود حاکمیت دین خدشه دار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در دیدار دبیر و اعضای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان با وی به مناسبت هفته احیاء امر به معروف با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله(ع) گفت: ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بر کسی پوشیده نیست.

وی ابراز داشت: اگر امربه معروف و نهی از منکر در جامعه کم رنگ شود حاکمیت دین خدشه دار می شود و وظیفه امربه معروف و نهی از منکر بر عهده همه مردم است تا معروف ها را ترویج و جلوی منکرات را بگیرند .

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه باید معروف را در جامعه ترویج داد افزود: هر چه از معروف‌ها کاسته شود منکرها بیشتر گریبان‌گیر جامعه می‌شود.

امام جمعه کرمان عنوان کرد: امربه معروف و نهی از منکر هم امری مقدس و دینی است و هم ساختار خوبی برای آن در نظر گرفته شده است اما یک حلقه مفقوده وجود دارد و چرا درعملیاتی شدن آن مشکل وجود دارد لذا باید به سراغ آن برویم .

 علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه ظرفیتی که شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در احیای این واجب الهی دارند یک ظرفیت بزرگ برای هر تحولی در جامعه است ادامه داد: احیای امر به معروف و نهی از منکر یک امر مقدس دینی است که در دین اسلام بسیار مورد تاکید واقع شده است.

وی تاکید کرد: بخش نامه و انسان های شریفی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر وجود دارند اما چرا اتفاق بعدی ضعیف است ؛ همانند یک تیم ورزشی که از نظر چینش قوی چیده شده است و دارای مربی قوی می باشد اما در میدان نمی تواند گل بزند .

علیدادی سلیمانی با بیان این که سه مسئله باعث شده که این حلقه رقم بخورد ، اظهار داشت : اولین نکته بحث بودجه ای است که باید تدابیری اندیشیده شود تا بودجه آن تامین شود ولی در هر حال صددرصد حلقه مفقوده بودجه نیست .

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان یادآور شد: اینکه چرا مصوبات شوراهای امر به معروف در کشور عملیاتی نمی‌شود باید آسیب‌شناسی شود تا از این ظرفیت استفاده‌های بهتری در جامعه کنیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه راه حل همه مشکلات بودجه نیست افزود: می‌توان با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌ها بدون بودجه هم کار انجام داد.

وی اذعان کرد: در صورت دیگر ترویج کردن معروفات و جلوگیری از منکرات نیاز به بودجه ندارد و این نگاهی منصفانه و منطقی است .

علیدادی سلیمانی تشریح کرد : برای کامل شدن حلقه سوم باید به اندازه کافی انگیزه و نیروی انسانی چینش شوند و از آن جایی که برای انجام هر کاری ظرفیت های لازم وجود دارد پس تنها نیازمند برنامه ریزی مناسب هستیم .

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خاتمه گفت : در جهت فعال کردن حلقه سوم بعد از مطالعات فراوان سردار مطهری جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر انتخاب شدند و امیدواریم در یک نگاه جدید نقص حلقه سوم برطرف شود و ما شاهد یک ستاد فعال ، پرکار ، با نشاط و قوی باشیم .

انتهای پیام/