کد خبر: 87157

یک بام و دو هوای ساخت بیمارستانی در مرکز شهر ؛

شهر کرمان در طی سالهای اخیر شاهد افزایش روزافزون وسایل نقلیه و ایجاد ترافیک در سطح شهر می باشد و در این میان ساخت و سازهای مختلف نیز بر این ترافیک افزوده است چرا مسئولین مقدمات لازم برای رفع این ترافیک را حل نمی کنند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از راه آرمان ؛ شهر کرمان در طی سالهای اخیر شاهد افزایش روزافزون وسایل نقلیه و ایجاد ترافیک در سطح شهر می باشد و خیابانهای کم عرض و بافت قدیم در مرکز شهر نیز معضلی شده است تا پدیده ترافیک در این شهر به وجود آید تا حدی که در برخی ساعات شبانه روز بسیاری از شهروندان لحظات خود را در پشت ترافیک قفل شده خیابانهای شهر می گذارنند.

در این میان وجود مراکز تجاری و پزشکی نیز سبب شده است تا ترافیک در سطح شهر افزایش یابد ؛ نبود پارکینگ عمومی در سطح شهر از جمله مشکلاتی است که ما این روزها در چهارراه طهماسب آباد و خیابان استقلال با آن روبرو هستیم ولی می بینیم که مسئولین باز به فکر نبوده و مجوز ساخت مراکز تجاری و بیمارستان هایی را در سطح شهر می دهند که در آینده سبب افزایش ترافیک شهری خواهد .

بیمارستانی که در ابتدای خیابان ابن سینای شرقی در حال ساخت می باشد مطمئنا در سال های نه چندان دور سبب ترافیک سنگین در این محدوده خواهد کرد .

به مراکزی که سبب ترافیک شهری شود مجوز نخواهم داد

محمد جواد کامیاب عضو شورای شهر کرمان در گفتگو با خبرنگار ما در این رابطه اظهار داشت : هر مجتمعی که در مسیر آزادی تا مشتاق شروع به ساخت کند مطمئنا بر ترافیک فعلی شهر خواهند افزود .

وی گفت : باید در خصوص ایجاد پارکینگ برای این مراکز فکری کرد ولی در هر صورت پارکینگ ها هم خیلی کاربرد ندارد و ما وقتی پارکینگ ها را از لحاظ ترافیکی قبول داریم که دسترسی مردم به آن ها آسان باشد .

عضو شورای شهر کرمان خاطر نشان کرد : در هر صورت اگر ما فضاهای تجاری و پزشکی و … را که باعث ترافیک در شهر می شوند را به بافت شهری اضافه کنیم باعث ایجاد ترافیک خواهد شد و این کار درستی نیست .

کامیاب در پاسخ به خبرنگار ما که چگونه به این مراکز مجوز داده می شود ، توضیح داد : بخشی از آن مربوط به حوزه شهرداری است که افراد درخواست پروانه می دهند و شهرداری بر اساس کاربری ها به آن ها مجوز می دهد و یا این افراد از جاهایی مورد سفارش قرار می گیرند ولی من معتقدم اگر چنین موردی به حوزه ای که بنده مشغول به فعالیت هستم بیاید من به این افراد چنین مجوزی نخواهم داد .

ضرورت فرهنگ سازی در جامعه برای پیشگیری از ترافیک

علی اکبر مشرفی عضو شورای شهر کرمان در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص اظهار داشت : باید بیمارستان ها در محدوده شهری قرار گیرند و فاصله زیادی تا شهر نداشته باشند تا دسترسی به آن ها در زمان های کوتاه عملی باشد .

وی گفت : بیمارستانی که در مرکز شهر کرمان قرار گرفته است ممکن است بعدها دچار مشکل ترافیکی چهارراه طهماسب آباد و استقلال شود اما باید برای مردم فرهنگ سازی شود تا افراد با ماشین شخصی خود به هر جایی نروند و از وسایل عمومی استفاده کنند تا مشکل ترافیکی برطرف شود .

این عضو شورای شهر ادامه داد :  ساخت پارکینگ در دستور کار این بیمارستان قرار دارد ولی عمدتا این پارکینگ ها مختص پزشکان و کارمندان بیمارستان هستند و با توجه به مشخص نبودن تعداد بیماران در آینده با مشکل ترافیکی روبرو خواهیم بود .

مشرفی توضیح داد : اکنون در سطح شهر کرمان با وجود مجتمع های پزشکی در چهاراه طهماسب آباد و ابتدای جهاد با مشکل و معضل ترافیکی روبرو شده ایم و این که در آینده شاهد معضل ترافیک در خیابان فلسطین شویم هم وجود دارد و این مطلب کاملا منطقی است .

حال امیدواریم مسئولین امر از جمله شورای شهر کرمان در جهت فرهنگ سازی کارهایی را انجام دهند زیرا در صورت عدم توجه به ساخت و سازها در بافت شهری مطمئنا ما در آینده نزدیک شاهد قفل شدن ترافیک شهر کرمان خواهیم بود لذا ضرورت دارد مسئولین در این خصوص اقدامات لازم را به عمل آورند .

انتهای پیام/