کد خبر: 87159

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران؛

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۷۹۲ نفر فارغ‌التحصیل حوزه علمیه خواهران در استان کرمان هستند که از این ظرفیت بزرگ استفاده نمی‌شود گفت: حضور مبلغان خانم در جامعه پررنگ‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، مرحمت محمدی صبح امروز در دیدار مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان با حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه چهار معاونت در حوزه علمیه خواهران استان داریم اظهارداشت: در استان 23 مدرسه علمیه خواهران داریم که 20 مدرسه سطح دو و دو مدرسه در سطح سه فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در مقطع سطح چهار در استان یک مدرسه داریم افزود: آمار طلاب این مقطع 20 نفر است که پنج نفر هم در سال جاری پذیرش داشتیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان با بیان اینکه در مقطع سطح سه حدود 167 نفر و 2 هزار و 188 نفر طلبه در مقطع سطح دو مشغول تحصیل علوم حوزوی در استان کرمان هستند گفت: امسال با کاهش جذب طلبه جدید روبه‌رو بودیم و باید برای پذیره و جذب نخبگان برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد 2 هزار و 792 نفر فارغ‌التحصیل حوزه علمیه خواهران در استان کرمان هستند که متاسفانه از این ظرفیت بزرگ استفاده نمی‌شود افزود: نیاز است برای آینده فارغ‌التحصیلان حوزه‌های بانوان کرمان برنامه‌ریزی شود.

محمدی با بیان اینکه 278 استاد علمیه خواهران داریم که تمام اساتید از خواهران هستند گفت: در سطوح بالا از تعدادی از اساتید آقا استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حدود دو هزار مبلغ خانم در استان داریم بیان کرد: برای حضور فعال‌تر آنها در جامعه برنامه داریم و آماده دریافت پیشنهادات هستیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان با بیان اینکه مدارس علمیه توسط هیئت امناها مدیریت می‌شوند گفت: حدود 30 درصد از منابع مالی مدارس باید از این طرق تامین شود که در این موضوع مشکلاتی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه فضای اداری بسیار محدودی داریم که شرایط مناسب خوبی هم ندارد و بهتر است این فضا به جایی مناسب‌تر تغییر مکان دهد بیان کرد: در پذیره طلاب محدودیت سنی با توجه به سطوح مختلف حوزه داریم.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/