کد خبر: 87165

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان کرمان؛

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان کرمان با اشاره به آمادگی همه مساجد، تکایا و بیش از ۳۰۰ هیئت مذهبی در شهرستان کرمان گفت: ساخت عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) باید از آسیب‌ها و تحریف‌ها حفظ شود چرا که تحریفات تاثیرگذاری این مراسم را از بین می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام محمدرضا قنبری با تسلیت فرا رسیدن ایام عزای اباعبدالله(ع) اظهار داشت: هر چند همه اهمیت ماه محرم را به خوبی می‌دانند اما از آنجا که این ماه عظیم به جهت حوادثی که در آن اتفاق افتاده برای شیعه اهمیت زیادی دارد.

وی با اشاره به دیگر جنبه‌های اهمیت این ماه در مذهب ما گفت: ماه محرم و واقعه عاشورا هم به جهت تاثیری که در تاریخ دارد و هم به جهت فرصتی که در اختیار ارادتمندان و اندیشمندان قرار می‌دهد تا بتوانند با بخشی از حقایق الهی و معارف غنی و انسان‌ساز عاشورا آشنا شوند و بهره معنوی از آن بردارند دارای اهمیت است.

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان کرمان با اشاره به برنامه‌های ماه محرم در شهرستان کرمان عنوان کرد: همه مساجد، تکایا و بیش از 300 هیئت مذهبی در شهرستان کرمان از مدت‌ها قبل آماده ورود به ماه محرم هستند.

وی با بیان اینکه برنامه‌‌های عزاداری محرم در کرمان از شب گذشته آغاز شده است گفت: هر چه به روز عاشورا نزدیک‌تر می‌شویم این مراسم شور بیشتری می‌گیرد.

قنبری با اشاره به توصیه‌هایی برای عزاداران و مسئولان و متولیان هیئت‌های مذهبی در این ایام بیان کرد: مردم بزرگوار از این فرصت برای افزایش معارف خود نسبت به عاشورا، درس‌های و عبرت‌های عاشورا، تطبیق حوادث تاریخی بر هم و تحلیل تاریخی عاشورا نهایت استفاده را ببرند.‌

وی با توصیه‌هایی به متولیان، مسئولان و برگزار کنندگان مراسم اباعبدالله(ع) گفت: ساحت عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) باید از آسیب‌ها و تحریف‌ها حفظ شود چرا که تحریفات تاثیرگذاری این مراسم را از بین می‌برد.

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان کرمان با بیان اینکه تحریف واقعهه عاشورا باعث ضربه‌زدن به ارزش‌ها و فرهنگ ناب عاشورا می‌شود افزود: مسئولان هیئت‌ها بالابردن معارف مخاطب نسبت به‌واقعه عاشورا را مد نظر قرار دهند.

وی با اشاره به لزوم رعایت حال مخاطبین و سایر مردم در عزاداری‌های این ایام و پرهیز از هرگونه مردم آزاری گفت: مسئولان هیئت‌ها در تامین امنیت مراسم با پلیس همکاری داشته و اقدامات ایمنی را حتما مورد توجه قرار دهند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/