کد خبر: 87167

همزمان با سراسر کشور برگزار شد؛

این رزمایش با هدف اعلام آمادگی کارگران بسیجی برای مقابله با بحران های اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از راه آرمان ؛امروز صبح رزمایش خدمت رسانی کارگران بسیجی تحت عنوان “شیفت ایثار ” همزمان با سراسر کشور دراستان کرمان با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه ثارالله ، مسئول بسیج کارگری و اصحاب رسانه در  کارنجات صنعتی برگزار شد.

این رزمایش با هدف اعلام آمادگی کارگران بسیجی برای مقابله با بحران های اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود؛در این رزمایش کارگران یک روز یا ساعتی از روز را در محل کارخود به صورت رایگان خدمت رسانی می کنند.
«شیفت ایثار» یعنی جمع آوری ضایعات و بهره وری مفید از آن
حسین باقری مسئول بسیج کارگری استان کرمان در این رابطه  گفت : این رزمایش همزمان در شهرستانهای کوهبنان، زرند، سیرجان، رفسنجان و کرمان در کلیه کارخانجات صنعتی برگزار می شود و کلیه  کارگران بسیجی خارج از شیفت کاری خود اقدام به ساخت و تولید دستگاه هایی می کنند که کاربرد تولید و بهره وری را دارد.

وی گفت: امروز ما شاهد نمایشی از تحقق “ما می توانیم” با ایثار و تلاش هزار کارگر بسیجی در جمع آوری ضایعات و بهره وری مفید از آنان می باشیم.

مسئول بسیج کارگری استان کرمان همچنین از افزایش تولید  زغالسنگ  از ۲۵۰ تن به ۳۵۰ تن در معادن شهرستان کوهبنان در ظهر امروز خبر داد.

بزرگترین سرمایه “تغییر فرهنگ مطالبه کننده به تلاش بدون حاشیه “/با اخلاق بسیجی بهره وری بهتر می شود

امینی مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر  کرمان  با بیان اینکه بسیج یک نماد ارزشی ، ویژه و خاص است، افزود:  یک فرد بسیجی ، یک فرد منضبط و خاص است توقعات او کمتر و تلاشش بیشتر است و می تواند از عام بودن، خود را به خاص بودن برساند.

وی بیان کرد: از زمانی که وارد این مجموعه شدم فرهنگ کم کاری به سمت فرهنگ بسیجی رفته است و با کارگر کمتر، تولید بیشتر را به بازار ارائه می نماییم .مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر کرمان ابراز داشت: از برخی کارگران برخی تلاشها را می بینم که ممکن است بسبجی نباشند ولی  آنها شاخصه  الگو بودن را دارند و نشان می دهند افرادی هستند که تلاششان بیشتر است و اخلاقشان نسبت به دیگران بهتر است .

وی گفت: سرمایه اصلی انسانها هستند اگر ما اخلاق خوب داشته باشیم بهره وریمان بهتر می شود.

امینی بیان کرد: حدود ۲۵ کمیته تصمیم گیری و عملیاتی داریم که این خود نماد بسیج است و امروز بزرگترین سرمایه “تغییر فرهنگ مطالبه کننده به تلاش بدون حاشیه “برای مجموعه تولیدی است.

با روحیه بسیجی و جهادی می توان بهره وری را زیاد کرد

پاداش رئیس بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد:  با توجه به جنگ‌ اقتصادی در نظام و  با شیطنتی که امریکا و کشورهای عربی راه انداخته اند رزمایشی تحت عنوان رزمایش اقتدار و خدمات رسانی عاشورایی سپاهیان محمدرسوال الله (۲) در سراسر کشور برگزار شده است.

وی عنوان  کرد : در زمان جنگ تحمیلی  بالغ بر یکصد هزار نفر به جبهه ها اعزام شدند و در حال حاضر هم همین وضع وجود دارد و خدمات ۷۰۱۴ گروه جهادی از ۹ تا ۲۹ شهریور  خدمت رسانی به مناطق محروم با محوریت  حاشیه شهر  در حال برگزاری است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: در سیستم اقشاری سهمیه استان کرمان ۳۵۰ گروه جهادی  که خاص برای بسیج اقشار خصوص برای امروز مرتبت با “شیفت ایثار” است یعنی با روحیه جهادی و در راستای روحیه بسیجی با وقت کمتر بتوان بهره وری را بسیار کرد.

پاداش افزود: در همین راستا اعزام ۴۰ گردان بیت المقدس به صورت نمادین در ۲۴ شهر استان  برگزار خواهد شد .

وی اذعان داشت: این رزمایش در هفته دفاع مقدس با حضور ۱۰۰ هزار بسیجی در تهران با محوریت مقام معظم رهبری  برگزار که سهم استان کرمان ۲۰ الی ۳۰ هزار نفر همراه با گروه جهادی با لباس مشخص برگزار می شود.

با تلاش و روحیه جهادی استان کرمان یک استان صنعتی خواهد شد

مهدی حسینی نژاد مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز بیان داشت: سالهاست که مقام معظم رهبری مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی را بیان می کند و در حال حاضر نیز با شرایطی که به وجود آمده با یک جنگ اقتصادی روبرو هستیم.

وی گفت: ظرفیت های خدادادی که در استان کرمان داریم بالای ۳۵ هزار میلیارد تومان رقم زده شده است و امید که در این جنگ اقتصادی بتوانیم از تمامی ظرفیت هایی که داریم به نحو احسن استفاده نماییم.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن وتجارت اذعان داشت: سپاه یک نهاد است و بسیج سازمانی است که با همه اقشار ارتباط مستقیم دارد و در همه دستگاه ها رخنه کرده است که ظرفیت بسیار بزرگی است و این پروژه عظیم تحت عنوان شیفت ایثار یا همان تکنولوژی بدون وابستگی خود را نشان داده است و هر کار نشدنی را شدنی کرده است.

حسینی نژاد بیان کرد: این تلاش استان کرمان را یک استان صنعتی خواهد کرد و با این روحیه جهادی به راحتی می توان از بحران اقتصادی عبور کرد.

سپس از دستاوردهای بسیجیان در “شیفت ایثار” بازدید به عمل آمد  “رباط چند منظوره بارز ” که از ضایعات دور ریخته کارخانه لاستیک بارز توسط بسیجی خلاق و توانا علی عربپور ساخته شده بود.

این رباط می تواند هنگام جنگ و یا حادثه آتش سوزی  ۵ نفر مصدوم یا زنده را حمل نموده و تا ۷۰۰ درجه حرارت را نیز تحمل نماید، ابعاد اصلی آن ۸۰ در یک متر و در ارتفاع ۶۰ متر می باشد و حاوی دو کپسول آتشنشانی است.

وی عنوان کرد: این رباط منشاء آتش را آنالیز می کند و اگر شخصی دچار حادثه شده باشد او را به محل امن انتقال می دهد.

علی عربپور سازنده این رباط می گوید: شرکت لاستیک بارز از محدود کارخانجاتی است که هر موادی از رده خارج می شود برای تکنولوژی استفاده می شود.

“دستگاه قالب برگردان تایر” یکی دیگر از دستاوردهای بسیجیان کارخانه لاستیک بارز به شمار می رود، این دستگاه توسط مهندس “احمد محمودی” به مدت دو ماه ونیم ساخته شده و کلیه تجهیزات ساخت آن از مواد داخل کارخانه تهیه شده و هدف از ساخت این دستگاه کار بدون حضور نیروی انسانی انجام و هیچگونه خطری در برندارد.

وی بیان کرد:متاسفانه سال گذشته براثر سقوط قالب برگردان یکی از کارگران جان خود را از دست داد واین امر باعث شد تا ما این دستگاه را بسازیم تا بدون کمک نیروی انسانی باشد.

** گفته می شود نمونه این دستگاه هیچ جای کشور نیست.

در انتها از سیستم نیروگاهی شرکت مس شهید باهنر بازدید به عمل آمد، ذبیح الله ابراهیمی می گوید این سیستم منسوخ و از رده خارج شده بود و می بایست هر چند سال یک بار بروز رسانی شود که این خود ده ها میلیون دلار ارز آوری داشت که با صرفه جویی و استفاده از قطعات داخلی توانسته ایم آن را به روز رسانی نموده و وارد خط فعالیت نماییم.

**راه آرمان؛ با توجه وضعیت اقتصادی امروز و تحریم ها امید آن داریم که جهادگران ما با تلاش و خلاقیت بتوانند در این جنگ اقتصادی سربلند بیرون آمده و شعار “ما می توانیم” را محقق سازند.

انتهای پیام/