کد خبر: 87173

با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی صورت گرفت

دومین گردهمایی علماء و سران طوایف شیعه و اهل تسنن جنوب و شرق استان کرمان با حضور مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضائیه در شهرستان کهنوج آغاز به‌کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، دومین گردهمایی علما و سران طوایف، معتمدین و ریش‌سفیدان جنوب و شرق استان با حضورمدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضائیه، سرپرست استانداری کرمان و فرمانداران جنوب کرمان با هدف آسیب‌شناسی برنامه‌ها و ارزیابی اقدامات و میزان اثربخشی آنها در راستای اجرای مفاد میثاق‌نامه «عدالت و امنیت پایدار» با رویکرد کنترل و کاهش جرائم خشن و آسیب‌های اجتماعی در شهرستان کهنوج آغاز شد.

محمدباقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در دومین گردهمایی علما و سران طوایف گفت: طرح گردهمایی علما و سران طوایف با استفاده از ظرفیت‌های مردمی با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرایی شد و مبتکر اصلی این طرح رئیس کل دادگستری کرمان است.

وی با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت‌ها اولین گردهمایی در آذر سال گذشته در جیرفت برگزار و یک میثاق‌نامه به امضای بالاترین سطوح امنیتی استان رسید، بیان کرد: در راستای گزارش‌گیری و پیگیری مفاد میثاقنامه ۱۴ مکاتبه تاکنون انجام شده و این میثاق‌نامه شامل ۶ محور اصلی و در ذیل هر محور اصلی، مسائل دیگری گنجانده شد ه است.

اسلامی در تشریح نتایج این میثاق‌نامه اظهار کرد: در بعضی شهرستان‌های جنوب و شرق استان کرمان قتل عمدی نداشتیم و در مقایسه با سال گذشته تیراندازی ایذایی کاهش داشته در بعضی حوزه‌ها صلح و سازش و میانجیگری عملکرد خوبی داشته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با تاکید بر همکاری همه مسؤولان گفت: جمعیت شرکت کننده نشانگر این است که مردم خودشان تمایل به حل مشکلات جامعه دارند و تمام ظرفیت خود را برای مشارکت در این زمینه به کار بستند.

وی خطاب به مسؤولان قضایی عنوان کرد: این میثاق‌نامه دارای ابعاد مختلفی است و به همه ابعاد آن باید توجه و از همه ظرفیت‌ها به طور جدی استفاده شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/