کد خبر: 87174

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه دشمن از همایش عظیم راهپیمایی اربعین نگران و هراسان است و ضربه‌زدن به آن را در برنامه دارد گفت: راهپیمایی اربعین امروز به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سیدمحمدرضا موالی‌زاده امروز شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و مسئولان دستگاه‌های استان برگزار شد اظهار داشت: فرهنگ عمومی در واقع کنش‌ها و واکنش‌های همگن و ناهمگن یک جامعه نسبت به یک رویکرد است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عمومی، شناسنامه فرهنگی یک جامعه تلقی می‌شود گفت: قابل پیش‌بینی است که ایرانیان در ماه محرم چه رفتاری دارند و این فرهنگ عمومی جامعه است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه چند سالی است که راهپیمایی اربعین راه‌اندازی شده و امروز به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شده است افزود: دشمن از این پدیده نگران و هراسان است و ضربه‌زدن به آن را در برنامه دارند.

وی با بیان اینکه در جامعه ایرانی عشق و محبت به اهل‌بیت(ع) موج می‌زند و این یک مولفه قدرتمند فرهنگی است عنوان کرد: اینکه مردم ایران بعد از انقلاب مشارکت فعال در تعیین سرنوشت اجتماعی و سیاسی خود دارند از مولفه‌های فرهنگ عمومی است.

موالی‌زاده با اشاره به اینکه دشمن می‌داند ایرانیان زیر بار حرف زور نمی‌روند بیان کرد: انقلاب ما در کنار رویش‌هایی که داشته شاهد ریزش‌هایی نیز بوده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی چند سال گذشته خود در خراسان شمالی سبک زندگی اسلامی را تاکید کردند گفت: در دوره جدید کاری چند جلسه پیرامون نوع فعالیت شورای فرهنگ عمومی برای آسیب‌شناسی فعالیت‌ها تشکیل شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه ریل‌گذاری فعالیت‌های شورا در برنامه قرار دارد افزود: حدود ده هزار نفر در سراسر کشور عضو شوراهای فرهنگ عمومی هستند و این یک ظرفیت قابل توجه است.

وی با بیان اینکه سرفصل گفتمان اقتصاد مقاومتی را در شورای فرهنگ عمومی کشور پیگیری می‌کنیم بیان کرد: فرهنگ کار و تلاش در جامعه ضعیف شده و تقویت آن باید در دستور کار باشد.

موالی‌زاده با ااره به اینکه ایرانیان به سخت‌کوشی مشهور بودند اما امروزه یک واژه‌ای به نام زرنگی ایجاد شده و کسب درآمد بدون زحمت جایگزین کار و تلاش شده است خاطر نشان کرد: ایرانیان با سخت‌کوشی به اهداف خود رسیدند و در طول تاریخ نیز همینگونه بوده است.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/