کد خبر: 87180

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرمان:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از تخصیص ۴۲ درصد تخصیص بودجه در شش ماه امسال خبر داد و گفت: هشت درصد کسری بودجه داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، جعفر رودری پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان بیان داشت: دو مطلب مهم در ارتباط با برنامه‌ریزی در خصوص بودجه ۹۸ وجود دارد که دستگاه‌های متولی باید در اجرای آن اقدام کنند.

وی افزود: بهره گیری از موقعیت زمانی در جهت استفاده از بودجه ۹۸ برای استان بسیار مهم است زیرا در مدت زمانی که اجرای پروژه‌ها اتفاق افتاده ما تجربه‌های زیادی داشتیم و نسبت به کشور عقب هستیم که شاید علت آن این بوده که جا برای کار زیاد نبوده است.

رودری ادامه داد: همچنین استفاده از خود ظرفیت‌های بودجه ۹۷ طبق بودجه و قانون برنامه یک ساله دولت است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریزی استان کرمان تصریح کرد: بودجه، برنامه یک ساله دولت برای اجرای طرح‌های ارائه شده است و نباید بودجه را فقط در مواردی که ابلاغ شده در نظر بگیریم زیرا باید همه ظرفیت‌ها در گام اول احصا و استفاده شود.

رودری گفت: زمان پیگیری بودجه به لحاظ تاکیدی و کارشناسی در حال حاضر است تا بتوانیم با برنامه‌ریزی از بودجه ۹۸ استفاده کنیم.

وی یادآور شد: تناسب تخصیص اعتبارات هزینه‌ای در سه ماهه سوم مبتنی بر عملکرد استان که بودجه ریزی شده در دستور کار است و در حوزه اعتبارات هزینه‌ای تا به حال تمامی موافقت‌نامه‌ها مبادله شده و در خصوص استقرار بودجه‌ریزی عملیاتی از سال گذشته که مورد تاکید قرار گرفته به صورت ۱۰۰ درصد تبیین و کار انجام گرفته است.

رودری اظهار داشت: ۴۲ درصد تخصیص شش ماهه داریم و آماری که استان بر اساس آن برنامه‌ریزی کرده ۱۹۷ میلیارد تومان است که ۱۶۷ میلیارد تومان آن حقوق و مزایا است که ۳۶ درصد این آمار را به خود اختصاص می‌دهد که هشت درصد کسری بودجه داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بودجه استان کرمان ابراز کرد: باید در شش ماهه ۵۰ درصد تخصیص می‌داشتیم که کسری تخصیص داریم که از مدیران خواهش داریم این مطلب را مد نظر بگیرند.

وی افزود: در خصوص بحث تملک یک هزار و ۶۱۳ میلیارد تومان ابلاغیه صادر کردیم که تخصیص‌های ارائه شده نسبت به سال قبل بیشتر است و سرجمع تملک‌ها ۴۲.۹ می‌باشد که از این آمار ۶۹۳ میلیارد تومان به استان واصل شده است.

رودری به موضوع بازنشستگی اشاره کرد و بیان داشت: بازنشسته‌های ۹۷ جزو اولویت‌های اول ما نیستند و بر اساس برنامه قبل از سال ۹۶ ما هیچ گونه تعهدی نداریم. از سال ۹۶ به بعد ۲۵۲ نفر باز نشسته داریم که ۲۱ میلیارد تومان حقوق بازنشستگی به آن‌ها تعلق می‌گیرد که در ردیف ملی این بودجه در نظر گرفته شده‌ است.

وی افزود: هشت میلیارد تومان مربوط به ماده استفاده از مرخصی است که تخصیص داده خواهد شد؛ همچنین امسال آمار بازنشسته‌های ما ۳۴۳ نفر بوده که نسبت به سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

منبع:مهر

انتهای پیام/