کد خبر: 87183

افکار عمومی در انتظار اجرای دستور رئیس دستگاه قضا از سوی دادستان تهران؛

بنا بر گفته‌های رئیس دستگاه قضا، چند هفته پیش دادستان تهران مامور شده است با رسانه‌های منتشر کننده شایعه سو استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی برخورد کند اما هنوز هیچ خبری در رسانه‌ها از برخورد با منتشرکنندگان این شایعه منتشر نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، طی روزهای گذشته روزنامه‌های شرق و شهروند با انتشار اخبار و گزارش‌هایی از استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی در منطقه اروند و شهرهای مشهد و قم خبر دادند، خبری که به سرعت مورد توجه کاربران ضد انقلاب شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و باعث داغ شدن هشتگ‌هایی با همین مضمون شد.

در بخشی از گزارش روزنامه شهروند آمده است: "از دی ماه پارسال اروپایی‌ها کمتر به ایران سفر می‌کنند و در عوض با کاهش ارزش ریال، سفر عراقی‌ها به کشور ۹۰ درصد بیشتر از قبل شده است. این آمد و شدها اگرچه باعث رونق اقتصادی شده اما در خوزستان و خراسان رضوی، حاشیه‌هایی به همراه داشته است. از شایع‌شدن ازدواج موقت گردشگران عراقی با زنان ایرانی البته آماری در دست نیست و نمی‌توان تمام گردشگران را به یک چشم دید اما فعالان حوزه گردشگری می‌گویند اگرچه این مسأله همه‌گیر نبوده و جزئی است اما نمی‌توان انکارش کرد و باید پی راه حل بود."

محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در بخشی از این گزارش می‌گوید: "حضور مردان مجرد عراقی در خانه مسافرها همراه با زنان ایرانی را تایید می‌کند و می‌گوید: "در شهرهایی مثل مشهد و قم که زائرپذیر هستند، مراوده و مراجعه افراد غیرایرانی به خصوص عرب‌های عراق خیلی بیشتر مشهود است و حالا با مطرح شدن موضوع ازدواج موقت باید بیشتر مراقب باشیم."

روزنامه شرق هم در پی انتشار این گزارش در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: "تایید ادعای استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایران در منطقه آزاد اروند می‌توان رد خانه‌هایی را گرفت که برای استفاده جنسی از زنان به راه می‌افتد. رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی:در مورد ازدواج موقت عراقی‌ها با زنان ایرانی باید بیشتر مراقب باشیم"

 

 

واکنش مردم و مسئولان

انتشار این اخبار بلافاصله با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی، مردم و مسئولان مواجه شد و حتی مشاور وزیر کشور هم از دستور رحمانی فضلی برای برخورد با شایعه‌سازان خبر داد؛ روح الله جمعه‌ای در صفحه توییتر خود نوشت: وزیر کشور شایعه سوء استفاده زائران عراقی از زنان ایرانی را تکذیب کرده و خواستار برخورد قاطع قضایی با عاملان نشر این مطالب اختلاف برانگیز و خلاف واقع شد.

همچینین تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و اعضای مجلس خبرگان رهبری هم به این موضوع واکنش نشان دادند و خواستار برخورد قوه قضاییه با منتشرکنندگان این اخبار دروغ شدند(اینجا بخوانید) و کاربران شبکه‌های اجتماعی هم با هشتگ‌های مختلفی برخورد با دروغ‌نویسان را در اولویت فعالیت‌های قوه قضاییه دانستند.(اینجا بخوانید)

دستور رئیس دستگاه قضا به دادستان تهران

در پی درخواست‌های مکرر مردم و مسئولان از قوه قضاییه؛ آیت الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا در جلسه مسئولان عالی قضایی‌ با تاکید بر ضرورت خنثی سازی توطئه های رسانه ای دشمن اظهار داشت: در ایام اخیر، با هدف تحریک مردم عزیزمان شایعه کردند که زائران عراقی در مشهد مقدس اقدام به برخی اعمال خلاف و دون شأن می کنند. از سوی دیگر شاهد راه افتادن فتنه هایی در بصره بودیم. آنها به وضوح در پی ایجاد تقابل میان مردم ایران و عراق و به ویژه در میان شیعیان هستند. مسئول حشد الشعبی عراق می گوید اسنادی معتبر وجود دارد مبنی بر اینکه کنسولگری آمریکا در بصره، در موضوع حمله به کنسولگری ایران در این شهر دخیل بوده است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: ما باید در مقابل دشمنی که به آبروی زوار امام رضا (ع) هم رحم نمی کند، به هوش باشیم. همین چند هفته پیش که چنین مسائلی مطرح شد، بنده به دادستان محترم تهران گفتم که این شروع یک فتنه است و باید با رسانه هایی که این موضوع را برجسته می کنند و از این طریق به ایجاد تقابل میان مردم ایران و عراق می پردازند، برخورد شود. البته ممکن است چند نفری هم در گوشه ای تخلف کرده باشند که باید در جای خود رسیدگی شود اما برجسته کردن موضوع و تعمیم آن به زوار عراقی حضرت امام رضا (ع) توسط برخی رسانه ها مستلزم اعلام جرم دادستانی است. انسان متاسف می شود گویی اینان متوجه نمی شوند که خط فتنه دشمن چیست.

بنا بر گفته‌های رئیس دستگاه قضا، چند هفته پیش دادستان تهران مامور شده است با رسانه‌های منتشر کننده شایعه سو استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی برخورد کند اما هنوز هیچ خبری در رسانه‌ها از برخورد با منتشرکنندگان این شایعه منتشر نشده است و افکار عمومی همچنان منتظرند تا ببیند سزای بازی سیاسی با ناموس ایرانی و تکمیل پروژه عملیات روانی دشمن چیست؟

منبع:راه دانا

انتهای پیام/