کد خبر: 87192

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان؛

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده فشار زیادی بر دفاتر گردشگری ایجاد کرده است گفت: این مسئله باعث تعطیلی بعضی از این دفاتر در کرمان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سیدمهدی سیاوشی صبح امروز در جلسه مشترک مجمع نمایندگان استان و سرپرست استانداری کرمان با هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، شورای عالی بانک‌ها و مدیران کا جهاد کشاورزی شمال و جنوب استان کرمان که در اتاق بازرگانی صنایع معدن و کشاورزی کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه فاصله کرمان با مرکز کشور زیاد است اظهارداشت: از این جهت یک چالش مهم در حوزه گردشگری داریم.

وی با بیان اینکه رتبه کرمان در بحث گردشگری از قرمز به زرد تبدیل شده است گفت: در حال حاضر بیشترین گردشگر خارجی را در استان کرمان از فرانسه داریم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه راه‌اندازی پرواز بین‌المللی به کرمان، یک ضرورت برای توسعه گردشگری استان است بیان کرد: تعداد پروازهای داخلی و بین شهری کرمان باید افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده فشار زیادی بر دفاتر گردشگری ایجاد کرده است گفت: این مسئله باعث تعطیلی بعضی از این دفاتر در کرمان شده است.

سیاوشی با ابراز اینکه چند پروژه در حوزه توسعه گردشگری در استان در حال انجام است بیان کرد: این پروژه‌ها حدود 20 درصد پیشرفت دارند و برای ادامه کار آنها نیازمند تسهیلات از صندوق توسعه ملی هستیم.

وی با بیان اینکه 40 درصد از تورهای خارجی که به ایران می‌آمدند، سفر خود را لغو کردند گفت: اکثر پروازهای خارجی لغو و قیمت پروازهای داخلی نیز افزایش داشته و ورود گردشگر به کشور با کاهش مواجه بوده است.

انتهای پیام/