کد خبر: 87200

حجت‌الاسلام راشدیزدی در کرمان:

حجت‌الاسلام راشد‌یزدی با بیان اینکه تربیت دینی آسیب‌های اجتماعی را در جامعه کاهش می‌دهد گفت: بدحجابی نتیجه بی‌دینی نیست نتیجه تربیت نادرست است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم راشد‌یزدی در هشتمین شب از ماه محرم در جمع عزاداران حسینی(ع) در حسینیه ثارالله کرمان با بیان اینکه "همه ما با واژه مسئولیت آشنا هستیم و مفهوم آن را می‌فهمیم" اظهار داشت: مسئولیت در نسل جدید معنای جدیدی دارد.

وی با ابراز اینکه "باید بدانیم نماز نتیجه دارد و نتیجه آن در صورت درست انجام دادن آن نهی کردن نمازگزار از منکر است" افزود: انسان مسئول مقدمه است نه نتیجه پس باید دقت به مقدمات نماز مانند: لباس پاک، غصبی نبودن آب وضو و... داشته باشیم.

وی با تصریح به اینکه "مسئولیت ما در برابر نسل جوان مسئولیت در برابر نتیجه است" ادامه داد: اسلام خواستار این است زمانی که فرزندان ما به سن تکلیف می‌رسند مجهز به سلاح ایمان باشند.

این استاد حوزه و‌‌ دانشگاه با تأکید به اینکه پدر و مادر باید زمینه‌های اخلاقی فرزندان را تقویت کنند گفت: وظیفه دیگر پدر و مادر این است که رذایل اخلاقی فرزندان را از آنها دور کنند.

وی با بیان اینکه "اگر فرزندانمان را متدین تربیت کنیم زندان‌های ما خالی می‌شود و آسیب‌های اجتماعی کم می‌شود" اضافه کرد: باید بدانیم و یاد بگیریم که چگونه با فرزندان خود رفتار کنیم.

راشد‌یزدی با اشاره به حدیثی از پیامبر بزرگوار اسلام(ص) که با فرزندان در سنین مختلف باید متفاوت رفتار کرد گفت: با کودک باید مانند یک امیر ‌رفتار کرده و با خواهش و نرمی صحبت ‌کرد.

وی با یادآوری اینکه رفتار و عمل پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) و فرم تربیت و رفتار آنها با کودکان متن دین است اظهار کرد: رفتاری که طبق آموزه‌های دین باشد کودکان را برای پذیرش آموزه‌های دینی و عمل به آنها آماده می‌کند.

این سخنران مذهبی با بیان اینکه شخص مهم نیست، شخصیت مهم ‌است و اسلام به شخصیت انسان‌ها اهمیت می‌دهد گفت: اگر شخصیت آیت‌الله مطهری در جامعه ترور شده بود دیگر در جامعه از این عالم یاد نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه دختران و زنان بدحجاب که وارد جامعه می‌شوند ضربه به اجتماع ‌می‌زنند بیان کرد: اگر در خانواده به دختران کم‌توجهی شود احساس کمبود می‌کنند و در جامعه به‌دنبال جلوه‌گری هستند و علت این امر نتیجه بی‌دینی نیست نتیجه تربیت بد و نادرست است.

راشد یزدی با تصریح به اینکه "اشتباه بوده که از ابتدای انقلاب بعضی از مسائل فرهنگی را به‌عهده نیروی انتظامی گذاشتیم" گفت: مسائل فرهنگی موضوع پلیسی نیست و باید با کمک روحانیت، وزارت ارشاد و دستگاه‌های فرهنگی حل شود.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/