کد خبر: 87202

رئیس پلیس راه شمال کرمان عنوان کرد

رئیس پلیس راه شمال استان کرمان گفت: طی مدت گذشته از ابتدای سال جاری 260 نفر در حوادث جاده‌ای شمال استان کرمان جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 14 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، یوسف نجفی صبح امروز در نشست خبری به ارائه گزارشی از حوادث جاده‌ها و راه‌های برون شهری شمال استان طی 175 روز گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته در استان کرمان، آمار تصادفات در سال جاری کاهش داشته است.

وی بیان داشت: طی مدت گذشته از ابتدای سال جاری 260 نفر در حوادث جاده‌ای شمال استان کرمان جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 14 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راه شمال استان کرمان عنوان کرد: تعداد مجروحان حوادث رانندگی در این مدت یک هزار و 860 نفر بوده که 44 نفر کاهش دارد.

رئیس پلیس راه شمال کرمان با بیان اینکه در سه ماهه تابستان امسال وضعیت بهتری نسبت به سال قبل به لحاظ حوادث جاده‌ای شاهد بودیم، گفت: 61 نفر کمتر تلفات جاده‌ای در شمال استان کرمان داشتیم.

وی ادامه داد: بیشترین حوادث جاده‌ای از نوع واژگونی و خروج از جاده بوده است و 56 درصد از تمام تصادفات منجر به فوت و جراحت را در این مدت شامل می‌شود.

نجفی دو علت مهم و اصلی واژگونی خودروها را سرعت بالا و غیرمطمئنه و خستگی و خواب‌ آلودگی راننده عنوان کرد و افزود: آمار ترددها در جاده‌های شمال استان از ابتدای سال 21 درصد افزایش داشته و به 64 میلیون و 108 هزار مورد رسیده است.

وی سرعت را مهمترین علت وقوع و شدت تصادفات عنوان کرد و گفت: 110 دوربین کننترل سرعت در جاده‌های شمال استان کرمان در حال نصب است که سرعت لحظه‌ای و سرعت متوسطه را کنترل می‌کنند.

نجفی ابراز داشت: در 23 درصد از تصادفات 175 روز گذشته، موتورسیکلت‌ها نقش داشتند که منجر به جان باختن 45 نفر شده است.

وی ساعت 16 تا 24 را زمان بیشتر تصادفات بیان کرد و گفت: محورهای کرمان - بم، انار - رفسنجان، کرمان - سیرجان، باغین -رفسنجان، راور - دیهوک بیشترین حوادث را دارند.

نجفی اظهار داشت: امسال در بزرگراه هفت باغ آمار تصادفات بالا بود و هفت فقره تصادف با 9 کشته و 66 مجروح داشته است در حالی که این بزرگراه استانداردهای ایمنی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: در برخورد با سرعت غیرمجاز به عنوان مهمترین تخلف جاده‌ای به تعداد 244 هزار و 664 مورد جریمه صادر شده که 13 هزار و 700 فقره نسبت به سال قبل افزایش یافته است، یعنی کنترل‌های پلیس افزایش داشته است.

رئیس پلیس راه شمال استان کرمان بیان داشت: برخورد با سبقت غیرمجاز دومین تخلف جاده‌ای، تجاوز به چپ که معمولا تصادف رخ به رخ و مرگبار است، افزایش برخورد صورت گرفته است.

نجفی از توقیف 2 هزار و 581 دستگاه خودرو، 2 هزار و 269 دستگاه موتورسیکلت در مدت سال جاری خبر داد و گفت: 284 دستگاه خودرو نیز با خلافی بالای یک میلیون توقیف شده است.

انتهای پیام/