کد خبر: 87210

فرمانده توپخانه 65 صاعقه رفسنجان:

فرمانده توپخانه 65 صاعقه رفسنجان گفت: این امنیتی که امروز داریم به این سادگی به دست نیامده است و تجربیات جنگ هشت ساله امروز دشمن را زبون کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، یدالله سیفی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح شهرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: روزی در وسط کشور ما ناامنی بود ماجراهای زیادی در کشور رخ داد و در همین 100 کیلومتری استان کرمان ناامنی زیادی موج می‌زد اما شهدا کاری کردند که امروز دشمن در آن‌‌طرف مرزها مورد هدف قرار می‌گیرد.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: سال 59 در چنین روزی دشمن مزدور عراق از زمین و هوا حمله خود را به کشورمان آغاز کرد و حتی فرودگاه مهرآباد تهران را هم بمباران کرد نه ارتش و نه سپاه و بسیج آماده‌ای نداشتیم اما بعد از سازماندهی ارتش، سپاه و بسیج دشمن به عقب رانده شد.

فرمانده توپخانه 65 صاعقه رفسنجان تصریح کرد: این امنیتی که امروز داریم به این سادگی به دست نیامده است آتش دشمن، فشار تشنگی و ... بود اما رزمندگان ما به هیچ عنوان عقب‌نشینی نکردند و ما با افتخار امروز خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم.

وی خاطرنشان کرد: تجربیات جنگ هشت ساله امروز در جنوب‌شرق دشمن را زبون کرده است سپاه پاسداران نه تنها بحث امنیت پایدار در منطقه دارد بلکه بحث مردم‌یاری برای مردم بلوچ چه اهل سنت و چه شیعه به نحو احسن خدمات داده است.

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور امام جمعه رفسنجان نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امام راحل فرمودند ما هرچه داریم از محرم و صفر داریم و این نهضت برگرفته از نهضت عاشورای امام حسین(ع) است.

رمضانی‌پور در ادامه با تسلیت شهادت امام سجاد(ع) عنوان کرد: بعد از 35 سال گذشت از شهادت امام حسین(ع) امام سجاد(ع) دائما در حال مبارزه بود و با انواع سلاح‌ها با دشمن مبارزه کرد و اسلام و شیعه را بازسازی کرد.

امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: بازسازی تشیع بعد از آن همه رعب و وحشت که در عمر ننگین معاویه و فرزندش یزید در مردم ایجاد شده بود امام سجاد(ع) انجام داد و پیام خون‌بار قیام پدر بزگوارش را رساند و نهضت حسینی را تثبیت کرد.

وی تأکید کرد: ما هم برای تثبیت نظام و انقلاب اسلامی در طی این 40 سال از هیچ مبارزه و اقدامی که به نفع انقلاب و دفاع از حریم ولایت و امامت بوده دریغ نکردیم و ملت ما در تمام صحنه‌ها حاضر شدند.

دشمن نمی‌تواند نظام جمهوری اسلامی را ساقط کند

امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: دشمن سکوت نکرده و از پای ننشسته اتاق فکر دشمن در واشنگتن در قلب آمریکا و چه در اروپا در انگلیس، فرانسه و آلمان و...است و دایم به فکر براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند و از حمایت کودتاچیان نظام برخوردار هستند.

وی ابراز داشت: دشمن اگر وعده براندازی نظام جمهوری اسلامی را برای 100 سال دیگر هم بدهند نمی‌توانند به این هدف خود برسند، هزاران میلیارد دلار هزینه کردند در منطقه دستاوردی نداشتند و جز پشیمانی برایشان پیش نخواهد آمد.

رمضانی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: قرآن 6 دستور برای ما بیان می‌کند که از آیه 71 سوره نساء برگرفته است، مراقبت از دشمن به صورت دایمی باید باشد که مبادا غافل‌گیر شویم.

عمری از نظام که صرف مذاکرات شد نتیجه‌ای نداشت

وی اضافه کرد: اگر مسؤولان سه قوا در این راستا به فرامین و هدایت‌های رهبر حکیم انقلاب عمل کرده بودند و اقتصاد کشور را یک اقتصاد مقاومت درست کرده بودند امسال از ناحیه دشمنان ضربه نمی‌خوردیم و این همه ضعف و سستی را مشاهده نمی‌کردیم رنج و محنت برای ملت انقلابی را فراهم کردید.

رمضانی‌پور ادامه داد: القای یأس و ناامیدی در جامعه ناپسند است، همچنان که رهبرمان امیدوار هستند همه مسؤولان هم باید به آینده نظام امیدوار باشیم اما باید آن چنان که هست حق سخن را ادا کنیم.

کشور نباید معطل مذاکره با غرب باشد

رمضانی‌پور اظهار کرد: دستور دیگر قرآن این است که در مقابله با دشمن از تاکتیک‌های مختلف استفاده کنید و به صورت اجتماع برای دفع دشمن حرکت کنید و این آمادگی تا جایی است که هنگام نماز هم باید باشد.

وی تأکید کرد: کسانی که در برنامه‌های اقتصادی می‌خواهد کار کنند سالم و درست کار کنند نه اینکه این همه محتکر در کشور باشند و خون مردم را بمکند.

امام جمعه رفسنجان بیان کرد: مسؤولان با عمل پاسخ به انتقادات را بدهند، جمهوری اسلامی ایران در جهان به عنوان یک الگوی کامل و جامع برای همه ملت‌هاست که از راه مقاومت توانسته به پیروزی برسد و مقاومت‌های منطقه‌ای هم الهام‌گرفته از این مقاومت بزرگ است.

منبع:فارس

انتهای پیام/