کد خبر: 87217

سرپرست استانداری کرمان ؛

سرپرست استانداری کرمان گفت:سرانه هزینه ای که دولت برای هر دانش آموز می کند، حدود 3 میلیون تومان است که از متوسط شهریه مدارس غیرانتفاعی بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمدجواد فدایی سرپرست استانداری کرمان صبح امروز اول مهرماه در مراسم نواختن زنگ مهر و ایثار و بازگشایی مدارس در کرمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: به تعبیر یک نویسنده، اول مهر آغاز سرنوشت و قدرت یک ملت، آغاز دموکراسی، آزادی و توسعه یک کشور و ملت است.

وی افزود: این تعبیر به این معنی است که جامعه آغاز تحول و ترقی از مدارس و دانشگاه ها را انتظار دارد و توقع دارد دانش آموزی که از مدرسه و دانشگاه فارغ التحصیل می شود، مقررات راهنمایی و رانندگی را بیشتر دانسته و عمل کند، محیط زیست را بهتر شناخته و حفظ کند و به سلامتی خود بیشتر توجه کند و مراوات اجتماعی را بهتر دانسته و عمل نماید.

فدایی تصریح کرد: همه این مسائل به موضوع مهم فلسفه تعلیم و تربیت و هدف آموزش و پرورش بر می گردد.

سرپرست استانداری کرمان با مطرح کردن اینکه چه هدفی برای آموزش و پرورش متصور هستیم؟ بیان کرد: برخی معتقد هستند آموزش و پرورش باید فرد را طوری تربیت کند که برای جامعه مفید باشد و گوشه ای از کار جامعه را به عهده بگیرد و نظریه دیگر این است که هدف تعلیم و تعلم، آموزش تفکر و روش اندیشیدن است و گروه دیگری می گویند «هدف این است که فرد چگونه به تفرد خود جامعه عمل بپوشاند».

وی با اشاره به اینکه نظریه دیگر این است که هدف آموزش و پرورش اخلاقی تر کردن انسان هاست، افزود: نظریه ای مبنی بر اینکه فلسفه آموزش و پرورش هنر زندگی کردن است، وجود دارد و به نظر می رسد انتظار جامعه ما از آموزش و پرورش همین است که هنر زندگی کردن را به دانش آموزان یاد بدهد و امیدواریم شاهد مدارسی باشیم که هنر زندگی کردن را بیاموزند.

فدایی در ادامه بیان کرد: دولت نیز سعی خود را در حد امکاناتی که وجود دارد در زمینه تعلیم و تعلم انجام داده و طبق آمار در استان کرمان سرانه هزینه ای که دولت برای هر دانش آموز می کند، حدود 3 میلیون تومان است که از متوسط شهریه مدارس غیرانتفاعی بیشتر است.

انتهای پیام/