کد خبر: 87223

سرپرست استانداری کرمان ؛

سرپرست استانداری کرمان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان کرمان تا پایان مهر ماه فرصت دارند تا ۵۰ درصد تعهد اشتغال خود را ثبت سامانه رصد کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان صبح امروز با حضور فدایی سرپرست استانداری کرمان و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد.

در این جلسه محمدجواد فدایی سرپرست استانداری کرمان با بیان اینکه دستگاه‌های اداری استان قول داده بودند که تا ابتدای مهر ماه 50 درصد از تعهد اشتغال خود را انجام دهند اظهار داشت: دستگاه‌هایی که موفق نشدند تعهد اشتغال خود را تا این زمان انجام دهند باید جوابگو باشند.

سرپرست استانداری کرمان افزود: دستگاه‌هایی که کمتر از سهمیه خود اشتغال ایجاد کردند تا پایان مهر ماه مهلت دارند تا حداکثر 50 درصد تعهد اشتغال خود را انجام بدهند و لیست اشتغال را ثبت سامانه رصد کنند.

رضا سنجری مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه در دو ماهه گذشته در بحث مشاغل روستایی تغییر رویکردی شده است گفت: حدود 30 جلسه کمیته فنی اشتغال روستایی تشکیل شده و معرفی به بانک‌ها دو برابر شده است که کار سختی بود.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری کرمان با اشاره به اینکه اعتبار جدید مشاغل خرد نیز به بانک‌ها ابلاغ شده است افزود: در دو ماه گذشته 149 میلیارد تومان سهمیه استان بوده که 97 میلیارد تومان آن به بانک‌ها ابلاغ شده است.

در این جلسه یحیی صادقی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان با اشاره به اینکه 937  شغل در پنج ماهه گذشته توسط کمیته امداد در استان ایجاد شده‌ است که این تعداد 21 درصد از تعهد اشتغالی است که داده‌ایم اظهار داشت: تا کنون 45 میلیارد ریال از اعتباری که به کمیته امداد استان اختصاص داده شده بود، ابلاغ شده است.

محمدرضا جهانگیری مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه هزار و 725 نفر آمار طرح کارورزی در استان کرمان است گفت: استان کرمان در این زمینه رتبه اول کشوری را دارد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه عدم اعتماد بنگاه‌های اقتصادی کوچک باعث شده که این طرح به کندی پیش برود افزود: اما ما اجرای این طرح را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/