کد خبر: 87225

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت باید پاسخ مشکلات اقتصادی ایجاد شده در کشور را بدهد و مجلس ذره ای از مسائل اقتصادی و منافع مردم کوتاه نمی آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از  راه آرمان؛ محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس روز گذشته با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: بعد از شهادت حضرت علی (ع) جریانی در ممالک اسلامی برای حذف تفکر شیعه از جامعه اسلامی به راه افتاد که امروز هم در شرایط کنونی به شکلی بروز و نمود دارد.

وی با بیان اینکه، دشمان اسلام امروز هم حذف فیزیکی و هم فکری و اندیشی تفکر شیعه را در دست دارند، گفت: همزمان با به راه انداختن یک جریان فکری در دنیا علیه تفکر شیعه، ده‌ ها سایت و رسانه خارجی دست به دست هم دادند تا جوانان ما را از تفکر شیعه جدا کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: با ایجاد تشکیک در فکر و ذهن و ایجاد مسائل شبهه‌ دار جوانان ما را به سمتی هدایت میکنند که مبانی و اعتقاداتشان به تفکر شیعه دور شده و به تدریج آنها را از مسیر اصلی که اعتقاداتشان است به سمت دیگری هدایت کنند.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: در کنار تغییر در تفکر، تغییر در جغرافیا و حذف عملی و عینی شیعیان هم در دستور کار دارند، جریان داعش را تشکیل در سوریه تشکیل دادند و به سوی عراق گسترش دادند و جنایتهای وحشیانه‌ ای انجام دادند.

وی گفت: داعش در مسیر خود شیعیان  را سر بریدند، کاری که در طول تاریخ هم انجام می دادند و مورد حمایت آمریکا و وهابی ها و عربستان قرار داشتند.

پورابراهیمی ابراز داشت: عربستان امروز در مقابله با تفکر شیعه تمام توان خود را به کار گرفته و در سوریه و عراق امکاناتی علیه تفکر شیعه به راه انداختند و اخیرا هم سوال در جوانان ما ایجاد میکنند که چرا جمهوری اسلامی ایران این مسیر را میرود.

وی عنوان کرد: جنگ تحمیلی، تحریک گروهک ها و بسیاری از مسائل دیگر به حمایت از وهابی ها و آمریکا انجام می‌شود و هیچ ابایی از آن هم ندارند، اما چرا نگران هستند و این چنین اقداماتی انجام میدهند، مگر جمهوری اسلامی چه اقدامی کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عده ای می گویند باید با آمریکا مذاکره و ارتباط داشت، تصریح کرد: اوج جریان مذاکرات ما با آمریکایی ها در برجام بود، جمهوری اسلامی فقط برای حل مشکلات اقتصادی مردم وارد مذاکرات شد، اما آنها به پیمانشان عمل نکردند.

پور ابراهیمی ابراز داشت: چگونه با کشوری که اوج جریان استکباری است و شخصی مثل ترامپ در راس آن قرار دارد، وارد مذاکره شویم.

وی گفت: عصبانیت عربستان و صهیونیست ها و وهابی‌ها به این دلیل است که جمهوری اسلامی ایران پرچم ولایت حضرت علی (ع) و اولاد ایشان را با افتخار برافراشته  است.

وی ادامه داد: مخالفت و جنگ عربستان با یمن و کشتار کودکان و زنان و مردان این کشور به این دلیل است که شیعیان یمن بعد از سالها برای مولای خود حضرت علی (ع) شادی به پا کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس عنوان کرد: دلیل مخالفت با تفکر شیعه به واسطه تاثیرپذیری شیعیان از پیام عاشورا یعنی عدم پذیرش ذلت است.

پور ابراهیمی افزود: کسی که زیر بیرق امام حسین (ع) میرود، تفکر ایشان را دارد که با تفکر آمریکایی ها در تضاد است و آمریکا نمی تواند با این مسئله کنار بیاید و میخواهد جوانان ما را از امام حسین (ع) جدا کند.

وی بیان داشت: دشمن گمان کرده که میتواند با پیاده کردن جریان اقتصادی در کشور مردم ما را در کنار آمریکایی ها قرار دهد تا علیه مسولان نظام موضع بگیرند، اما این خواب آشفته دشمن تعبیر نخواهد شد.

پورابراهیمی اذعان داشت: البته مسئولان هم باید اشکالات را پاسخ دهند، رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت باید پاسخ مشکلات ایجاد شده را بدهند و مجلس ذره ای از مسائل اقتصادی و منافع مردم کوتاه نمی آید.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید تعهدات خود را انجام دهد، تصریح کرد: سوال از رئیس جمهور و استیضاح وزرا آغاز اقدامات ما در مجلس بود و با احدی تعارف نداریم، نظام و رهبری اولویت ما هستند و اگر دولت به هر دلیل با مشکلات اقتصادی با کوتاهی و سهل انگاری و اشکالات فاحش برخورد کند، حتما مجلس در برابر آن می ایستد.

پورابراهیمی گفت: به فضل الهی و دعای مردم و علاقمندان خاندان اهلبیت (ع) از این گردنه اقتصادی عبور کرده و ارادت و محبیت به اهلبیت (ع) را هر سال فزون تر میکنیم.

انتهای پیام/