کد خبر: 87318

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۳۵هزار دانش آموز اتباع بیگانه در سطح استان مشغول به تحصیل هستندکه هیچ مبلغی در این زمینه از سوی هیچ سازمانی به آموزش و پروش کمک نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛  احمد اسکندی نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه سال گذشته ۶۰۱ هزار انش آموز در استان کرمان داشته ایم ،گفت: امسال نیز ۶۲۵ هزاز دانش آموز در سامانه ثبت شده است که پیش بینی میشود پنج هزار نفر دانش آموز دیگر به این تعداد اضافه شود  لذا در سال تحصیلی جاری پنج درصد  جمعیت دانش آموزی استان افزایش یافته است.

 

وی افزود:  در سال تحصیلی جدید ۲۹ هزار کلاس درس و هفت هزار و ۶۸۰ مدرسه دولتی و ۹۱۶ مدرسه غیر دولتی  در سطح استان کرمان داریم .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: ۱۰۶ باب مدرسه شبانه روزی در سطح استان کرمان داریم که ۲۷ هزارو ۵۶۵ نفر  دانش آموز در این مدارس در حال تحصیل هستند.

 

وی اذعان کرد: در سال تحصیلی جدید مدارس غیر دولتی در سطح استان کرمان ۱۰ درصد رشد و نزدیک ۱۰۱ هزار دانش آموز غیر ازپیش دبستانی ها در این مدارس مشغول به تحصیل شده اند.

وی تصریح کرد: درصد پوشش تحصیلی در سطح استان کرمان مقطع ابتدائی ۹۸.۲۴ درصد، متوسطه اول ۹۷ درصد و متوسط دوم ۸۲ درصد است و همچنین  پوشش تحصیلی در پیش دبستانی در سال گذشته ۸۹.۰۶ درصدبوده است.

 

اسکندری با بیان اینکه رویکرد خوبی در زمینه ورود خیران مدرسه ساز به کمک آموزش و پرورش داشته ایم ادامه داد: خیرین مدرسه‌ساز تاکنون ساخت هزار و 763 کلاس درس را در استان انجام دادند که از این تعداد 400 کلاس در حال اجراست.

 

وی با اشاره به اینکه در سال جاری به واسطه اهمیتی که پیش دبستانی برای ما داشته است پیش دبستانی را اجباری کرده ایم، افزود: به دنبال این هستیم که میزان پوشش پیش دبستانی را به صد درصد برسانیم.

وی با اشاره به بحث ساماندهی و تجهیز مدارس در استان کرمان بیان کرد: 14 میلیارد اعتبار آموزش و پرورش استان کرمان است که تاکنون 10 میلیارد اعتبار تخصیص داده شده است.

 

اسکندری نسب ادامه داد: در سال تحصیلی جاری سه هزار و ۲۵۲ متقاضی نقل و انتقال در سطح استان داشته ایم که دو هزار و ۲۰۰ نفر از آنها منتقل شده اند و در این حوزه شاهد رضایتمندی مناسب همکاران خود در این زمینه بوده ایم.

 

وی بیان داشت: هدایت تحصیلی ۴۰ هزار دانش آموز متوسطه دور اول انجام شده است و ۴۱ درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای و ۵۹ درصد در رشته های نظری جذب شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۳۵ پایگاه سنجش در سطح استان داشته ایم که کار خود را انجام داده اند.

وی بیان کرد: با توجه به رشد آمار دانش آموزی در سطح استان کرمان و کشور سال به سال افزایش پیدا می کند تمهیدات لازم برای ورود این دانش آموزان اندیشیده شود و سالیانه حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دانش آموز وارد مدارس می شوند و بالطبع ما نیاز به ۳۰ هزار صندلی  و دیگر تجهیزات داریم.

اسکندری با بیان اینکه در حال حاضر 35 هزار دانش‌آموزان اتباع خارجه در استان کرمان درس می‌خوانند و هیچ حمایتی از سوی هیچ ارگانی در این رابطه از آموزش و پرورش نمی‌شود افزود: امیدواریم بتوانیم سند تحول بنیادین را در کف مدارس استان اجرایی کنیم.

وی ابراز داشت: راهبرد ما در آموزش و پرورش استان کرمان تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه پویا که بر گرفته از سند تحول بنیادی است و تلاش می کنیم مدرسه پویای که مد نظر همه شهروندان استان است دست یابیم.

انتهای پیام/

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: علیرضم اینکه در سال تحصیلی جدید ما استقرار پایه ۱۲ را داشته ایم و با کمبود شدید نیرو روبه رو بوده ایم هیچ کلاسی نگذاشتیم در سطح استان خالی از معلم باشد که در این زمینه مدیریت خوبی صورت گرفت.

 انتهای پیام/