کد خبر: 87370

در جلسه ستاد استانی اربعین مطرح شد؛

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان گفت:طی یک روز تا 9 هزار ویزا در استان کرمان صادر شد که رکورد کشوری صدور ویزا در استان کرمان شکسته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ محمود عرب‌نژاد مدیرکل حج و زیارت استان کرمان امروز  صبح در جلسه ستاد استانی اربعین با بیان اینکه مردم استان کرمان استقبال بسیار خوبی از همایش عظیم پیاده‌روی اربعین داشتند،گفت: طی یک روز تا 9 هزار ویزا در استان کرمان صادر شد که رکورد کشوری صدور ویزا در استان کرمان شکسته شد.

رکورد کشوری صدور ویزا در استان کرمان شکسته شد

وی ادامه داد: بیش از 42 هزار گذرنامه از ابتدای مهرماه در استان کرمان صادر شده است و چون  نرخ ارز در کشور برای ویزا مشخص نبود صدور ویزا 20 روز دیرتر آغاز شد.

 

تمدید صدور ویزا تا فردا عصر در استان کرمان

عرب نژاد افزود:  بنا به درخواست متقاضیان ثبت‌نام در سامانه سماح تا ساعت 24 امروز تمدید شده است و تا  فردا عصر صدور ویزا در استان کرمان ادامه دارد.

 

صدور 61 هزار ویزا در استان کرمان

وی بیان کرد: در ارائه آمار در گذشته اشکالاتی بود که آمار دقیق ثبت‌نام زائران در سامانه سماح  از استان کرمان بیش از 62 هزار نفر است که بیش از 61 هزار ویزا تاکنون صادر شده است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با اشاره به مشکلات متقاضیان حضور در پیاده‌روی اربعین ، تصریح کرد: صدور ویزا و گذرنامه به صورت همزمان و دریافت پول بیشتر ، از متقاضیان در این رابطه، تاخیر در رسیدن گذرنامه‌ها و صادر نشدن ویزاها از مشکلات مردم برای شرکت در پیاده‌روی اربعین بود.

 

وی عنوان کرد: برای ارز همراه زائران نیز با وجودی که پول ایران در کشور عراق به راحتی مبادله نمی‌شود برای پیشگیری از مشکلات احتمالی برای زائران از مدت‌ها قبل پیشنهاد شد که دینار عراق برای تبادل در اختیار زائران قرار گیرد اما متاسفانه این مسئله به روزهای پایانی موکول شد و مشکلات زیادی برای زائران ایجاد کرد.

افزایش ۱۷ هزار نفری زائران اربعین

 

وی تاکید کرد:  با وجود همه مشکلات اما استقبال مردم استان کرمان برای شرکت در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین و حضور در این اجتماع بزرگ شیعیان 17 هزار نفر افزایش داشت.

 

 علی سلاجقه معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری کرمان گفت: بیش از 60 هزار نفر از زائران خارجی اربعین از مسیر ماهان وارد کرمان شدند.

تردد زائران خارجی از کرمان رشد صد درصدی داشت

 

 وی با بیان اینکه تعداد زائران خارجی در کرمان صد درصد رشد داشته است ،خاطر نشان کرد:  برای پیگیری و رفع مشکلات موکب‌ها در کرمان و عراق اقدامات زیادی انجام و حمایت و پشتیبانی‌های لازم شده است.

انتهای پیام/