کد خبر: 87450

در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان مطرح شد؛

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت:استان کرمان مردم ولایتمداری دارد که موقعیت‌شناس هستند و همه باید بدانند که دوران حزب‌بازی و سیاسی‌کاری گذشته و باید منافع عمومی کشور را در نظر گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، آیت‌الله سیداحمد خاتمی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری امروز در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان که با حضور امام جمعه کرمان برگزار شد ،گفت: همدلی بین مسئولان این استان محسوس است و اکنون افزایش یافته است.

مردم بابصیرت استان کرمان در 13 آبان امسال حضوری پرشور داشتند

 

وی با اشاره به اینکه امسال 13 آبان در کشور بسیار باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد گفت: در استان کرمان مردم بابصیرت این استان در این روز، حضوری پرشور داشتند و از مردم استان کرمان برای حضور گسترده خود در راهپیمایی 13 آبان تشکر می‌کنم.

دوران حزب‌بازی و سیاسی‌کاری گذشته و باید منافع عمومی کشور را در نظر گرفت

 

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری اذعان کرد: استان کرمان مردم ولایتمداری دارد که موقعیت‌شناس هستند و همه باید بدانند که دوران حزب‌بازی و سیاسی‌کاری گذشته و باید منافع عمومی کشور را در نظر گرفت.

 

وی با بیان اینکه استان کرمان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، همراه نظام و انقلاب بوده است،افزود: مدیریت حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان بسیار خوب و در ایجاد وحدت بسیار موثر بوده است.

لزوم تبیین حرکت باانگیزه دینی و مردمی انقلاب برای نسل‌های بعد

خاتمی تصریح کرد:از جمله کارهای کلیدی ستاد برگزاری چهلمین سال انقلاب، معرفی انقلاب و تبیین دستاوردهای نظام برای نسل دوم، سوم و چهارم انقلاب است و این مسئله که انقلاب ما یک کودتا و یک شورش کور نبوده و یک حرکت باانگیزه دینی و مردمی بوده است و لازم است این مساله برای نسل‌های بعدی انقلاب تبیین شود.

وی تاکید کرد: باید مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران باشکوه برگزار شود تا چشم دشمنان را کور کرد و همه باید پای کار بیایند و با استفاده از برنامه‌های جذاب تمام اقشار را مشارکت دهند تا حرف حق شنیده شود.

 

وی بیان کرد: رژیم پهلوی یک رژیم لائیک بود و خودشان در کتب مختلف به این مسئله اقرار کردند و حتی زن شاه گفته بود که اسلام عامل بدبختی است.

استعمارگران در فکر جمع کردن سفره دین از کشور ما بودند

امام جمعه موقت تهران بابیان اینکه استعمار رضاخان را برای پایان دادن به دین اسلام به ایران آورد،تاکید کرد:  استعمارگران در فکر جمع کردن سفره دین از کشور ما بودند بطوریکه رضاخان عزاداری برای امام حسین(ع) را قاچاق اعلام کرد و با این اقدامات قصد دین‌زدایی کامل از کشور را داشت.

اگر مدیری انگیزی ندارد او را رها کنید

خاتمی با بیان اینکه ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از مدیران و افراد باانگیزه استفاده کند و اگر مدیری انگیزی ندارد او را رها کند گفت: اگر قرار باشد چهلمین سالگرد انقلاب به‌‌صورت اداری و تشریفاتی برگزار شود حق انقلاب ادا نشده است چرا که باید کار یک کار دلی باشد تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

وی توضیح داد: در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید از ظرفیت روحانیون ، هیئت‌های مذهبی دانشگاه و مدارس نیزاستفاده شود همچنین بسیج و مساجد نیز ظرفیت مهمی است که استفاده از این ظرفیت‌ها نیاز به تدبیر دارد.

 

 نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری همزمانی امسال ایام‌الله دهه فجر با ایام شهادت حضرت فاطمه(س) را ظرفیت مهم و بزرگی برشمرد و افزود: از ظرفیت ایام فاطمیه به خوبی باید استفاده شود چراکه سه دوره زندگی حضرت زهرا(س) سراسر درس ولایتمداری است.

کتاب‌های درسی ما نتوانسته ماهیت57 سال حکومت سیاه پهلوی را برای نسل جوان  روشن کند

وی تاکید کرد: متاسفانه کتاب‌های درسی ما نتوانسته ماهیت57 سال حکومت سیاه پهلوی را برای نسل جوان  روشن کندو لازم است نسل جوان ما بداند که چه جنایات و خیانت‌هایی به این سرزمین و ملت وارد شده است.

 

خاتمی با اشاره به اینکه باید جنایت پهلوی در رابطه با به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان با جزئیات آن از طریق رسانه‌ها و صدا و سیمای کرمان تشریح شود، خاطر نشان کرد: مردم ایران ذاتا استقلال‌خواه هستند و بایدتحقیرهای شاه و حکومت پهلوی را  برای نسل جوان بازگو کرد.

انتهای پیام/