اعتراف دفتر جهانگیری به دروغگویی آقای معاون اول و جعل خبر به نام رهبری

در شرایطی که طی دو روز گذشته، انتقادات گسترده ای نسبت به نقل قول اسحاق جهانگیری درباره تصویب و تایید لوایح FATF مطرح شده است، دفتر وی در بیانیه ای در پاسخ به انتقادات مطرح درباره نسبت خلاف جهانگیری به سران قوا درباره تصویب لوایح FATF؛ توضیح داد که سران قوا فقط ضرورت این لوایح را تصویب کرده اند.

اما نکته قابل توجه در این بیانیه که انتقادات و موضعگیری ها را نیز سیاسی و غیراخلاقی برشمرده، این است که هیچ اشاره ای به محوری ترین انتقاد مطرح از سوی چهره های مختلف یعنی ادعای کذب جهانگیری مبنی بر نظر تاییدی رهبر انقلاب بر تصویب لوایح مذکور نشده است.

جالبتر این که در فیلم منتشر شده در پیوست این بیانیه، جهانگیری صراحتا و به دروغ میگوید: "آقا تایید کردند که این لوایح تصویب شود -ادعایی که البته همان موقع تکذیب شد-؛ بر همین اساس اعتراف دفتر معاون اول به دروغگویی وی در این ماجرا و نسبت خلاف واقع به رهبر انقلاب، ضرورت ورود دستگاه قضا به این ماجرا را بیشتر میکند.

دفتر جهانگیری با ادعای «برداشت‌های متفاوت» و «موضع‌گیری سیاسی و غیراخلاقی برخی افراد و رسانه‌ها» از سخنان جهانگیری در نشست با جمعی از علما و روحانیون اعلام کرد: برخی تلاش دارند تا هدف اصلی این سخنان مبنی بر ضرورت شفافیت در تصمیم‌گیری‌ها و اهمیت تسریع در تصویب لوایح مرتبط با FATF را به حاشیه ببرند!