کد خبر: 88795

گفته می‌شود در یک هفته اخیر دست‌کم ۹۰۰ شعبه بانک در سراسر کشور دچار خسارات‌ جزئی و کلی شده اند.

هنوز آمار دقیقی پیرامون تعداد شعب و دستگاه‌های عابر بانک آسیب دیده ارائه نشده و تنها می‌توان برآوردی را ارائه نمود. گفته می‌شود در یک هفته اخیر دست‌کم ۹۰۰ شعبه بانک در سراسر کشور دچار خسارات‌ جزئی و کلی شده اند.
 
خبر‌ها حکایت از آن دارد که در استان اصفهان ۶۳ شعبه بانک دولتی و خصوصی آسیب دیده اند و در شهر خرم آباد ۴۰ بانک به آتش کشیده شده اند. میزان خسارت به شعبات بانک‌ها در استان البرز نیز به حدی بوده که جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز اعلام کرده که شهروندان نگران سپرده‌های بانکی خود نباشند. کمترین آسیب به شعبات بانک‌ها نیز در استان خراسان رضوی بوده است و بنابراین، حسن مونسان دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی طی مصاحبه‌ای گفت: به هیچ یک از بانک‌های استان خراسان رضوی در روز‌های اخیر آسیبی وارد نشده است.

همچنین پیرامون تعداد خودپرداز‌های منهدم شده یا آسیب دیده نیز تخمین‌های اولیه حکایت از تخریب کلی یا جزئی دست‌کم ۳ هزار خودپرداز بانکی دارد.

با توجه به تخمین‌های ارائه شده می‌توان گفت: در حوادث اخیر ۴.۲ درصد از کل شعبات بانک‌ها در سراسر کشور و ۵.۲ درصد از کل خودپرداز‌های بانکی آسیب دیدند.

قرار است امروز سوم آذر ماه ۱۳۹۸ نشست مشترکی با حضور اعضای کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی درباره میزان خسارات‌ ناشی از تخریب بانک‌ها برگزار شود که احتمالاً پس از پایان این جلسه آمار‌های دقیق تری ارائه خواهد شد.