کد خبر: 12947

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزیجات، کیفیت و حجم انواع میوه به جز زردآلو را مورد قبول دانست.

حسین مهاجران، اظهار کرد: زردآلو که ۶۰ درصد آن از سه منطقه شاهرود، ارومیه و شهریار تامین می شود دچار سرمازدگی شده و امسال کیفیت و حجم همیشگی خود را نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: زردآلو نوبرانه که سال گذشته حدود ۱۷ هزار تومان به فروش می رسید نوع دزفولی آن در حال حاضر ۵۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

مهاجران با اشاره به این که ۲۰ تا ۲۵ روز دیگر زردآلو شاهرود و شهریار به بازار وارد می شود، گفت: زمان برداشت زردآلو در هر منطقه متفاوت است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزیجات در مورد قیمت دیگر میوه ها گفت: در حال حاضر موز کیلویی ۴۵۰۰ تا ۴۷۰۰ تومان، پرتقال ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، سیب درجه یک کیلویی ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، سیب ریز تا ۱۲۰۰ تومان، پیاز و هندوانه که دچار کاهش قیمت شده اند ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان، طالبی ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان، گوجه سبز درجه یک ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، گوجه سبز طلایی و کاشان شش تا هشت هزار تومان، توت فرنگی بهنمیر هشت تا ۱۲ هزار تومان، توت فرنگی جیرفت شش تا هشت هزار تومان، توت فرنگی گرگان چهار هزار تومان، خیار گرگان و گلخانه ای ۱۷۰۰ تومان و گوجه فرنگی ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی در پایان درباره ی خربزه گفت: در حال حاضر خربزه در بازار کم است و این خربزه ها در زمین های طالبی و بادمجان کاشت و برداشت شده است و کیفیت مطلوب خود را ندارد. خربزه با کیفیت که آب فراوان باید به آن داده شود در مهرماه به دست می آید.