کد خبر: 16116

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران خبر داد

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از افزایش ۸ درصدی تولید گاز کشور خبر داد.

مهدی جمشیدی دانا اظهار داشت: با وجود تحریم های بین المللی شاهد حرکت رو به رشد صنعت نفت هستیم و با تلاش متخصصان داخلی به پیشرفت های خوبی رسیده ایم.

وی افزود: تلاش برای افزایش بهره وری از مهم ترین برنامه ها و اولویت های مسئولان شرکت ملی گاز است و برای تحقق این مهم از همه ظرفیت ها بهره می بریم.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با اشاره به جایگاه پارس جنوبی و مجتمع گازی خاطرنشان کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی با تولید ۴۴ درصد گاز کشور بیشترین سهم تولید را در میان شرکت های پالایش گاز کشور در اختیار دارد.

جمشیدی دانا از افزایش ۸ درصدی تولید گاز کشور خبر داد و تصریح کرد: با وجود این که ما از سال ۸۸ تاکنون هیچ پالایشگاهی افتتاح نکرده ایم اما توانسته ایم ۸ درصد افزایش تولید داشته باشیم که این نشان از قدرت ابتکارات و دانش فنی بالای کارکنان شرکت های پالایش گاز کشور است.

وی اضافه کرد: این افزایش تولید در حالی انجام شده است که ما با بحث تحریم هم روبرو بوده ایم و اگر همت بالا و تلاش خستگی ناپذیر هم کاران ما در شرکت های پالایش گاز نبود، هیچ گاه به این مهم دست نمی یافتیم.

این مسئول ابراز داشت: کارهای بزرگ بسیاری در مجموعه شرکت های پالایش گاز کشور صورت گرفته است که بزرگ ترین آن ها کاهش زمان تعمیرات اساسی در مجتمع گاز پارس جنوبی است که این امر باعث شده ما کم ترین توقف تولید را داشته باشیم و گام بزرگی در تولید پایدار گاز برداریم.

جمشیدی دانا گفت: باید از ظرفیت موجود نهایت بهره و استفاده را ببریم و باید برای تولید پایدار گاز و رشد بهره وری بیشتر و موثرتر تلاش کنیم.