کد خبر: 17210

در حالی که هنوز قیمت جدید تندر۹۰ اعلام نشده است، دعوتنامه تحویل این خودرو با افزایش ۲۶۰ هزار تومانی یعنی به قیمت ۳۵ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان برای مشتریان ارسال شد و دلیل اصلی این افزایش قیمت، افزایش حق بیمه شخص ثالث و مالیات بر ارزش افزوده اعلام می شود.

  دعوتنامه تندر۹۰ پارس خودرو برای تحویل های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال جاری به نمایندگی های فروش این شرکت ارسال شده تا به مشتریان تحویل داده شود.

قیمت مصوب فعلی تندر۹۰ مدل E۲ پارس خودرو ۳۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان است که این مبلغ در دعوتنامه های جدید ۲۶۰ هزار تومان افزایش یافته است.

با توجه به ارسال تعداد زیادی دعوتنامه برای خریداران تندر۹۰ پیش از تعیین قیمت جدید این محصول، مشتریان برای تحویل خودرو سردرگم هستند.

همچنین برخی نمایندگی های ایران خودرو از احتمال جایگزینی پژو ۴۰۵ و پژو پارس به جای تندر۹۰ و تحویل این خودروها به مشتریان خبر می دهند.

قیمت جدید تندر۹۰ در حالی هنوز مشخص نشده که پژویان، رئیس شورای رقابت اوایل هفته گذشته از ارائه اطلاعات خودروسازان به بانک مرکزی به منظور تعیین نرخ تورم خودروهایی که قیمت گذاری جدید نشده اند، خبر داده و گفته بود: این اطلاعات را به بانک مرکزی ارائه کردیم تا پس از تعیین نرخ تورم، قیمت جدید خودروهای تولیدی به صورت CKD مشخص شود.

تندر۹۰، مگان و پژو ۲۰۶ از جمله خودروهایی هستند که هنوز قیمت جدید آنها مشخص نشده است، قرار است قیمت جدید این خودروها بر اساس فرمول قیمت گذاری خودرو مصوب شورای رقابت، تعیین شود.