کد خبر: 17212

روند کاهشی قیمت سکه و طلا همچنان ادامه دارد؛ به طوری که طی ۱۰ روز گذشته ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان از قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار و ۱۴۰ هزار تومان از قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی کاسته شده است.

در بازار امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۱۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴۷۷ هزار تومان قیمت دارد. همچنین سکه بهار آزادی (طرح قدیم) با قیمت یک میلیون و ۱۳۵ هزار تومان، سکه بهار آزادی (طرح جدید) یک میلیون و ۱۷۶ هزار تومان، نیم سکه ۶۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۸۵ هزار تومان و سکه یک گرمی با قیمت ۲۸۰ هزار تومان خرید و فروش می شود.

این اتفاق در شرایطی می افتد که قیمت اونس طلا نیز در بازار جهانی روند کاهشی دارد و در حال حاضر ۱۳۴۲ دلار قیمت پیدا کرده است.

فعالان بازار طلا، اصلی ترین دلیل کاهش نرخ ها را بهبود یافتن اوضاع اقتصادی دنیا می دانند و به گفته محمد کشتی آرای، رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر، گزارش ها حاکی از آن است که وضعیت اقتصاد آمریکا بهبود پیدا کرده و ارزش دلار بالا رفته و به همین دلیل، قیمت طلا روند رو به کاهش دارد.

وی همچنین با بیان این که افزایش ارزش سهام، سرمایه گذاری را در بخش طلا کاهش می دهد، تاکید دارد: این مساله عاملی برای افت قیمت ها است و سرمایه گذاران به سمت بورس و دیگر بازارها نمی روند.