تاریخ خبر: کد خبر: 1928 دریافت نسخه چاپی

خودروهای ایرانی دو ایربگه می شوند؟

در حالیکه تنها چند روز تا پایان سال جاری باقی مانده است هنوز مشخص نیست که آیا از ابتدای سال آینده سواری های داخلی با دو ایربگ تولید خواهند شد یا خیر؟

خودروهای ایرانی دو ایربگه می شوند؟
طبق قانون از ابتدای سال آینده تمام سواری های داخلی باید با دو کیسه هوا تولید شوند. با این حال خودروسازان در مواضع قبلی خود اظهار کرده اند که به دلیل مشکلات ناشی از تحریم و ارزبری این محصول امکان تامین کیسه هوا به تعداد کافی وجود ندارد.

حدود یک ماه پیش دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو در نامه ای به سازمان ملی استاندارد خواستار تولید تندر ۹۰ با یک کیسه هوا شدند. آنها اعلام کردند که در حال حاضر امکان تامین این قطعه به مقدار کافی وجود ندارد. به این ترتیب با حذف یک ایربگ از خودروی تندر ۹۰ این محصول در حال حاضر تنها با یک کیسه هوا تولید می شود.

البته در برابر این مواضع خودروسازان بود که چندی پیش مسوولان سازمان ملی استاندارد از ارسال نامه جدیدی به خودروسازان مبنی بر ضرورت تجهیز محصولات سواری به دو کیسه هوا از ابتدای سال ۹۲ خبر دادند.

پیش از آن نیز بهادر کاظمی - معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران - اظهار کرده بود که از ابتدای سال آینده تمام سواری های داخلی باید با دو کیسه هوا تولید شوند و نیروی انتظامی می تواند شماره گذاری سواری های تک ایربگه را متوقف کند.

در این شرایط در حالیکه تنها چند روزی به پایان سال جاری و آغاز سال ۱۳۹۲ باقی مانده است مشخص نیست که آیا خودروسازان از ابتدای سال آینده موفق خواهند شد محصولات خود را به دو کیسه هوا تجهیز کنند یا خیر؟

ارسال نظر

آرشیو
آرشیو

آخرین عناوین

آرشیو
<a href="http://www.adobe.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash"> Get adobe flash player plugin </a>