کد خبر: 25042

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت کارش را با فراهم کردن زمینه برای تولید ۲۴ میلیون تن فولاد به اتمام خواهد رساند.

مهدی غضنفری امروز - پنجشنبه - در مراسم افتتاح کارخانه ذوب آهن پاسارگارد در شیراز اظهار کرد: عملیات اجرایی واحدهای تولیدی با ظرفیت ۳۰ میلیون تن در سال فراهم شده که طی سال های آتی به بهره برداری خواهد رسید و برنامه پنجم توسعه در زمینه تولید ۵۵ میلیون تن فولاد را محقق می کند.


غضنفری گفت: این درحالیست که در زمان آغاز کار دولت نهم میزان تولید فولاد در کشور حدود ۱۰ میلیون تن در سال بود.


وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از اسفند ۹۰ تا بهار ۹۱ دولت فشار زیادی را در عرصه اقتصادی تحمل کرد. دولت که با استفاده از منابع داخلی پروژه های بزرگ صنعتی، تجاری، پزشکی، آموزشی و صنعت را آغاز کرده و کشور را به یک کارگاه بزرگ بدل کرده بود به واسطه دشمنی ها و تحریم های ناشی از تدبیر دشمنان در اسفند ۹۰ و بهار ۹۱ فشار دو چندانی را تحمل کرد.


وی گفت: وقتی درآمد ارزی به نصف کاهش می یابد فشارهای زیادی به دولت و تولیدکننده در تمام عرصه ها وارد خواهد شد.


غضنفری با بیان این که شرایط یک سال اخیر شرایطی سخت تر از دوران جنگ تحمیلی بود، خاطرنشان کرد: علیرغم تمام فشارهای اقتصادی و بر خلاف آنچه دشمن به دنبال آن بود در بهار امسال دولت انتخاباتی برگزار کرد که حتی دشمنان آن را فوق العاده خواندند.


وی با اشاره به برخی از عملکردهای دولت های نهم و دهم، این عملکردها را در مقایسه با سال های قبل بسیار مطلوب خواند و گفت: در عرصه های تجارت، صنعت و توسعه صنایع به رشد بسیار مطلوبی دست یافته ایم و زمینه را برای تداوم توسعه صنعتی ایران اسلامی فراهم کرده ایم.