کد خبر: 25062

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: حوزه های صنعتی و معدنی به دلیل ظرفیت های ایجاد اشتغال، ایجاد ارزش افزوده و تولید نقش بسزایی در توسعه اقتصاد کشور داشته و دولت به این خاطر در قبال زحمات صاحبان صنایع وظیفه پشتیبانی و تسهیل امور این بخش را بر عهده دارد.

  محمد جعفر عظمایی افزود: در طی مقاطع مختلف دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران سعی کرده اند در روند توسعه و پیشرفت ایران اسلامی سنگ اندازی نمایند و این اواخر نیز با تنگ تر کردن دایره تحریم ها سعی داشتند کشور را با مشکلاتی مواجه کنند.


وی اظهارداشت: صاحبان صنایع با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری تمام هم و غم خود را در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و توسعه فعالیتهای اقتصادی و تجاری خود نموده اند تا به نحو احسن بتوانند به فرمایشات معظم له جامه عمل پوشانند.


عظمایی گفت: در دو ماهه اول امسال ارزش دلاری گروه کالاهای صادراتی استان بالغ بر ۴۴۶ میلیون دلار شده و این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۸ درصد رشد داشته است.


وی اظهارداشت: استان آذربایجان شرقی جزء ۵ استان صنعتی کشور است و در برخی صنایع نظیر صنایع غذایی و قطعه سازی جزء اولین ها به شمار می رود.


عظمایی افزود: با حمایت از صنعت است که چرخ های اقتصاد به حرکت خود ادامه خواهد داد و در نتیجه رفاه و اشتغال پایدار برای کشور ایجاد خواهد شد.