کد خبر: 26397

توزیع سبد کالایی کارمندان دولت و فرهنگیان در برخی از ادارات از دو روز گذشته و در برخی دیگر از امروز آغاز و قیمت سبد کالای کارمندان دولت ۹۱ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است.

طی روزهای اخیر حسن رادمرد معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت از توزیع کالاهای اساسی در یک سبد بین اتحادیه های مختلف از جمله فرهنگیان، کارمندان دولت بر اساس وجوه واریزی خبر داد و اعلام کرد که این کالا ها بر اساس قیمت مصوب تنظیم بازار بین کارمندان و فرهنگیان توزیع خواهد شد.

همچنین اعلام شد که برای تأمین این سبد ها ۲۰ هزار تن برنج، ۱۰ هزار تن شکر، ۹ هزار تن روغن و ۱۰ هزار تن گوشت مرغ در نظر گرفته شده است که در هر سبد ۱۰ کیلو برنج، ۵ کیلو شکر، ۵ بطری ۹۰۰ گرمی روغن و ۵ کیلو گوشت منجمد داخلی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، طبق مصوبه هیات وزیران هر کارمند برای دریافت سبد کالا باید ۸۳ هزار و ۳۵۰ تومان پرداخت کند اما پیگیری های خبرنگار ما از جلیلیان رئیس اتحادیه تعاونی های مصرف فرهنگیان بیانگر حکایت دیگری از رقم پرداختی کارمندان دولت در ازای سبد کالایی مذکور است.

این مقام مسئول در گفت وگو با خبرنگار تسنیم گفت که از روزهای قبل توزیع سبد فرهنگیان شروع شده و تا پایان ماه مبارک رمضان نیز ادامه دارد.

علاوه بر سبد فرهنگیان با خبر شدیم که توزیع سبد کارمندان دولت نیز که توسط اتحادیه شرکت های تعاونی مصوف کارمندان دولت انجام می شود از ۲ روز گذشته آغاز شده است؛ بهمن عبدالهی رئیس اتحادیه مذکور به خبرنگار ما گفت: توزیع این سبد ها از یکشنبه هقته جاری ۹ تیر ماه شروع شده و قیمت هر سبد نیز مجموعا ۹۱ هزار و ۲۵۰ تومان است.

وی این سبد را شامل ۱۰ کیلو برنج، ۵ کیلوگرم شکر، ۵ بطری ۹۰۰ گرمی روغن و ۵ کیلوگرم گوشت منجمد داخلی اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، از آنجایی که زمان توزیع سبد کالایی کارمندان به عهده اتحادیه ها و سازمان های مورد نظر است شاید توزیع سبد در برخی ادارات آغاز نشده باشد و در روزهای آتی کلید بخورد.