کد خبر: 43529

افزایش وام خرید مسکن در صورتی موفق خواهد بود که سبب افزایش قدرت خرید مردم و فعال شدن بازار شود.

به گزارش افکارنیوز ، محمد دامادی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هر گونه افزایش یا کاهش اعتبارات نیازمند نظر کارشناسی و بررسی دقیق است و افزایش وام خرید مسکن نیز با نگاه کارشناسی و بررسی تمام جوانب باید انجام شود.

وی گفت: افزایش وام خرید مسکن در صورتی موفق خواهد بود که سبب افزایش قدرت خرید مردم و فعال شدن بازار باشد در غیر این صورت این تصمیم میزان نقدینگی بازا را بالا می برد و بار منفی به همراه دارد.

وی افزود: با توجه به قیمت مسکن در تهران وام های ۳۰ و ۴۰ میلیون تومانی کمکی به خرید مردم انجام نمیدهد و طبیعتا مردم خانه دار نخواهند شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: پرداخت کمک هزینه خرید مسکن به تدابیر جدی و عاملی برای کاهش حجم نقدینگی در بازار نیاز دارد.
دامادی گفت: در مرحله اول بهبود اوضاع اقتصادی مردم و پیشروی به سمت رفاه عمومی جامعه و توجه به تمام اقشار باید در نظر مسئولین قرار داشته باشد.

نماینده مازندران و ساری گفت: افزایش وام مسکن راه را برای بالا رفتن قیمت مسکن در بازار هموار می کند و فروشندگان به بهانه افزایش وام قیمت مسکن را بالا می برند و این اتفاق برای بهبود اوضاع مناسب نیست.
وی افزود: بالا رفتن میزان وام باید متناسب با قیمت های بازار باشد در غیر این صورت این افزایش همچون دویدن به سمت سایه است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: رقابت دولت با بخش خصوصی برای اقتصاد کشور مناسب نیست و بر اوضاع اقتصادی جامعه تاثیر منفی دارد.

وی گفت: سیاست های دولت باید به گونه ای باشد که بخش خصوصی توانایی عمل و پیشرفت را داشته باشد و دولت با تبیین سیاست های اقتصادی به حمایت از بخش خصوصی و ایجاد آرامش در بازار برسد.

وی گفت: فاصله گرفتن بازار ارز از جهش های آنی به روند ثبات اقتصادی کمک می کند و دولت با ریل گذاری در بخش اقتصادی به جای حرکت روی ریل به تعادل در بازار کمک می کند.