کد خبر: 46805

عضو مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با بیان اینکه این مجمع نسبت به برکناری نماینده آنها از هیئت امنای تامین اجتماعی از سوی وزیر کار اعتراض کرده، خواستار پاسخگویی مسئولان در این زمینه شد.

به گزارش افکارنیوز ، بیت الله حسین زاده با اشاره به عدم حضور اعضای مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور در جلسه مشترک تشکل های کارگری با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: این تشکل در اعتراض به برکناری عضو این مجمع عالی از هیئت امنای تامین اجتماعی با وجود داشتن پایان نیافتن حکمش از حضور در این جلسه خودداری کرد.

عضو مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با بیان اینکه براساس شنیده ها گفته می شود وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرده است عزل و نصب ها در اختیار وی بوده و اعتراض ها بی مورد است، گفت: در این راستا نامه ای به وزیر ارسال شده تا در جلسه ای با حضور اعضای این مجمع مطالبات و خواسته ها به صورت شفاف مطرح و پاسخ آن دریافت شود.

وی افزود: طبق آخرین اخبار قرار است در این راستا جلسه ای برگزار شود.

این فعال کارگری با اشاره به ضرورت رعایت اصل سه جانبه گرایی در تمامی مناسبات و تصمیمات حوزه روابط کار و تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: به موجب تصریح مفاد بند" الف" از ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع تأمین اجتماعی چگونگی و نحوه انتخاب و انتصاب نمایندگان خدمت گیرندگان در هیأت امناء صندوق تأمین اجتماعی به روشنی و شفافیت بیان شده و باید ملاک عمل تصمیم گیرندگان مربوطه قرار گیرد.

حسین زاده گفت: مجمع عالی به عنوان تشکل فراگیر و ملی کارگری کشور نسبت به این موضوع اعتراض کرده و این موضوع را غیرقانونی و برخلاف برنامه و وعده های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می داند.

به گزارش فارس، پیش از این، مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با صدور بیانیه ای برکناری نماینده این مجمع از هیئت امنای تامین اجتماعی که چندی پیش از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه انجام شد را غیرقانونی و برخلاف برنامه های وزیر دانست.