کد خبر: 53412

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از ارزان تر شدن قیمت ملک خبر داد و گفت: تا پایان سال در بازار مسکن نه تنها دیگر گرانی نداریم بلکه خانه ارزان تر می شود.

به گزارش افکارنیوز ، مصطفی قلی خسروی با اشاره به گفته های وزیر راه و شهرسازی مبنی بر کاهش قیمت مسکن اظهار کرد: امسال در بازار مسکن گرانی نداریم و قیمت ها رو به کاهش هستند و هنوز مسکن جای چانه زنی دارد.

وی با اشاره به اعلام وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توقف ادامه ساخت مسکن مهر گفت: نباید عرضه مسکن متوقف شود اما قطعا وزیر راه و شهرسازی نیاز بازار مسکن را بررسی کرده و پس از آن چنین تصمیمی برای متوقف شدن ادامه ساخت مسکن مهر گرفته شده است.

قلی خسروی افزود: باید با افزایش عرضه مسکن نیاز بازار تامین شود و به نظر می رسد توقف مسکن مهر بیشتر به دلیل مشکلات برخی شهرهای جدید و به دلیل کمبود منابع بوده است.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به فعال سازی صنعت اجاره از سوی دولت و بخش خصوصی گفت: صنعت اجاره، سرمایه گذاران مسکن را گرد هم می آورد و همین امر باعث می شود قیمت ها در بازار متعادل شوند و مالکان دوباره به چرخه خرید و فروش مسکن برگردند و بازار رونق گیرد.

وی معتقد است: بهتر است فعال سازی صنعت اجاره و حرکت به سمت عرضه مسکن با تشویق همراه شود تا آثار مثبتی در بازار ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، طرح مسکن مهر که به منظور خانه دار شدن دهک های ضعیف جامعه طی هفت سال اخیر در حاشیه شهرهای کشور اجرا شد و در قالب مالکیت ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار شده است اکنون پس از صرف حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار با کمبود منابع مالی و مشکلات دیگری همچون شهرسازی و امکانات رفاهی و اجتماعی مواجه شده و با توجه به مشکلات مالی که به اقتصاد کشور تحمیل کرده بر اساس تصمیم دولتمردان دولت یازدهم دیگر ادامه نخواهد یافت و تنها واحدهای نیمه ساز تکمیل و به متقاضیان تحویل داده می شود. مسئولان مسکنی کشور طرح های دیگری همچون طرح مسکن اجتماعی و مسکن مشارکتی را که البته هنوز جزئیات و شرایط آن اعلام نشده برای خانه دار شدن اقشار کم درآمد و متوسط جامعه در نظر گرفته اند.