کد خبر: 58587

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سال نو میلادی را سال تحرک و پویایی سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران دانست و با بیان اینکه با توجه به نتایج مثبت مذاکرات ژنو، پای سرمایه گذاران و مدیران بزرگترین کمپانی های دنیا در این حوزه به ایران باز می شود، گفت: فولادسازان آلمانی ظرف دو هفته آینده به ایران می آیند.

به گزارش افکارنیوز ، مهدی کرباسیان گفت: در سال نو میلادی، تحرک چشمگیری در سرمایه گذاری ها و توسعه پروژه های معدن و صنایع معدنی در کشور صورت خواهد گرفت و با توجه به نتایج مثبت مذاکرات ژنو، پای سرمایه گذاران و مدیران بزرگترین کمپانی های دنیا در این حوزه به ایران باز خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ظرف دو هفته آینده، مدیران عامل بزرگترین فولادسازان آلمانی به ایران خواهند آمد، این در شرایطی است که در مقطعی از هشت سال گذشته، برای سرمایه گذاری در طرحهای فولادی از این کمپانی ها درخواست شده بود، اما پاسخی از سوی آنها دریافت نشده بود در حالی که هم اکنون قرار است به ایران بیایند.

وی تصریح کرد: ظرف سال های گذشته مدیران شرکت های غربی به ایران نمی آمدند و یا برای سرمایه گذاری با پوشش طرف ایرانی و پیمانکاران، وارد عمل می شدند، اما هم اکنون این فضا شکسته شده و ایران از جمله کشورهای هدف آنها برای سرمایه گذاری است.

به گفته کرباسیان، طرح الکترود گرافیکی اردکان و نیز پروژه سرب و روی مهدی آباد از جمله طرحهایی است که با مشارکت از سوی شرکت های ایتالیایی- آلمانی در ایران اجرایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: با پیشرفت صورت گرفته در مذاکرات ژنو، شرکتهای معتبر بین المللی آینده روشنی را برای سرمایه گذاری در ایران می بینند، به خصوص اینکه از سوی کشورهای غربی و آمریکایی نیز در لیست سیاه تحریم قرار نخواهند گرفت.