کد خبر: 62138

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون ۲۷ باب مسجد، ۱۸ باب مدرسه و یک بابت کلانتری در سایت های مسکن مهر به بهره برداری رسیده است، گفت: علاوه بر این نیازها باید ساخت کتابخانه، ورزشگاه و درمانگاه هم با تامین اعتبار دولت انجام شود که سایت های مسکن مهر کیفیت زندگی داشته باشند.

به گزارش افکارنیوز ، سید محمد پژمان در خصوص تامین نیازهای روبنایی در پروژه های مسکن مهر، اظهار داشت: در بسیار از سایت ها هنوز زیرساخت ها تامین نشده است و پروسه طولانی نیاز دارد اما باید توجه داشت که سکونت در واحدها فقط یک چهاردیواری، سقف و مسایل زیربنایی آب و برق نیست بلکه زندگی زمانی کیفیت دارد که خدمات روبنایی هم در سایت ها فراهم باشد، زیرا بدون اینها مردم فقط صاحب سرپناه هستند اما یک زندگی با کیفیت ندارند، بنابراین به تامین خدمات روبنایی برای سایت های مسکن مهر نیاز داریم و تاکنون هم تلاش زیادی کردیم تا این خدمات فراهم شود.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به ساخت مدرسه و مسجد در برخی از سایت های مسکن مهر، گفت: در حال حاضر زمین برای ۲۲۵ باب مسجد در این سایت ها واگذار شده است که از این تعداد ۱۳۰ باب مسجد در حال احداث، ۲۷ باب مسجد در حال بهره برداری و ۱۰۳ باب مسجد در حال سفت کاری و نازک کاری است.

پژمان تصریح کرد: ۶۱۰ باب مدرسه در دست احداث داریم که از این تعداد ۱۴۳ باب مدرسه از منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی احداث می شود، همچنین ۱۸ باب مدرسه در حال بهره برداری و ۱۲۵ باب مدرسه در حال ساخت است.

وی در خصوص ساخت کلانتری در این مجموعه ها اظهار داشت: ۳۹ باب کلانتری در سایت های مسکن مهر در دست احداث است که از این تعداد یک باب به بهره برداری رسیده و مابقی در دست احداث است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه با ساخت تمامی اینها بازهم کمبود جدی در این زمینه داریم، بیان کرد: با این تعداد مدرسه و مسجد و کلانتری هم این سایت ها بی نیاز نمی شوند و کمبود بازهم باقی است به علاوه نیازهای دیگری مانند ساخت کتابخانه، ورزشگاه، درمانگاه که دولت باید تامین اعتبار کند.

پژمان تصریح کرد: فکر می کنم که چند سالی باید درگیر تکمیل پروژه ها باشیم که بخش عمده ای از آن برای تامین زیرساخت ها و روبناها است به جز مسایل ساخت که مشکلات دیگری دارد.