کد خبر: 6451

با سقوط بی سابقه قیمت جهانی طلا رقم خورد

روند نزولی قیمت جهانی طلا، سکه و دلار در بازار موجب شد تا معاملات آتی روز گذشته حداقل با ۴ درصد منفی آغاز و نهایتا در سررسید خرداد، اردیبهشت و فروردین به ترتیب با ۵۸،۵۵ و ۴۶ هزار تومان کاهش داد و ستد شوند.

روز گذشته با توجه به کاهش قیمت جهانی طلا، دلار و سکه در بازار نقدی، معاملات آتی سکه نیز تحت تأثیر آن حداقل با ۴ درصد منفی آغاز شد به طوری که سکه در بازار نقدی یک میلیون و ۳۳۵ هزار تومان و دلار در محدوده ۳ هزار ۴۷۰ تومان داد و ستد می شد.

این گزارش اضافه می کند معاملات تمام سررسیدهای آتی حداقل ۳.۵ درصد منفی را به خود دیدند و معاملات در حالی به پایان رسید که ۵۸ هزار تومان به عنوان بیشترین کاهش در سررسید خرداد به ثبت رسید.


بر همین اساس، روزگذشته در پایان معاملات سررسیدهای فروردین نسبت به آخرین روز معاملاتی به ترتیب با ۳.۳۱% کاهش یک میلیون و ۳۴۵ هزار تومان، اردیبهشت ماه با ۳.۸۵% یک میلیون و ۳۸۲ هزار تومان و خردادماه نیز با ۳.۹% یک میلیون و ۴۳۱ هزار تومان داد و ستد شد.

همچنین به گفته برخی از کارشناسان کاهش مجدد قیمت ها در تمام سررسیدها با توجه به حرکت نزولی طلای جهانی و دلار در بازار نقدی بعید نیست.