کد خبر: 65415

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تشریح دستورات جدید وزیر نفت برای ساخت جایگاه های کوچک و سریع النصب، اعلام کرد: رکورد تحویل سوخت مایع به نیروگاه ها از ابتدای فصل زمستان تاکنون شکسته شده است.

به گزارش افکارنیوز ، مصطفی کشکولی درباره آخرین وضعیت تحویل سوخت مایع به نیروگاه ها، گفت: بیش از ۵۴۴ میلیون لیتر سوخت مایع شامل گازوئیل و نفت کوره در طل ۶ روز نخست فصل زمستان به واحدهای نیروگاهی کشور تحویل شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اعلام اینکه در ۹ ماهه نخست سال جاری ۳.۷ میلیارد لیترسوخت مایع بیش از مدت مشابه سال گذشته در نیروگاه ها مصرف شده است، تصریح کرد: از این میزان حدود ۲.۸ میلیارد لیتر گازوئیل در نیروگاه ها بیشتر مصرف شده که نسبت به مدت مسابه سال گذشته رشدی ۶۳ درصدی را تجربه می کند.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ میلیارد لیتر سوخت به نیروگاه ها تحویل داده شده است اظهار داشت: آذر ماه امسال ۳.۵ میلیارد لیتر سوخت مایع در نیروگاه ها مورد استفاده قرار گرفته است.

کشکولی در ادامه با اعلام اینکه بر اساس تاکید وزیر نفت، فرآیند احداث جایگاه های عرضه سوخت کوچک و جایگاه های سریع النصب در شهرهای بزرگ در دستور کار قرار گرفته است، تبیین کرد:

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با یادآوری اینکه به منظور ساخت جایگاه های کوچک باید از توان بخش خصوصی استفاده شود، افزود: برای احداث جایگاه های سریع النصب با محدودیت زمین رو به رو هستیم، اما نقشه های قبلی در مورد جایگاه های سریع النصب باید اصلاح شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش همچنین بر افزایش ظرفیت جایگاه های موجود تاکید کرد و گفت: به منظور سوخت رسانی مطلوب به مردم باید ظرفیت جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی دولتی و اختصاصی را حتی با افزودن یک دیسپنسر، بالا ببریم.

وی در ادامه با اشاره به شناسایی زمین هایی که متعلق به شهرداری و سایر سازمان های دولتی در کلانشهرها، یادآور شد: این زمینها پس از بررسی های لازم و هماهنگی و توافق با مالکان ذیربط می تواند به منظور احداث جایگاه مورد استفاده قرار گیرد.