کد خبر: 67868

یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان این که «جلسه هم اندیشی در مورد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها با حضور رئیس جمهور و برخی از نمایندگان مجلس برگزار شد» گفت: در این جلسه مقرر شد که اجرای فاز دوم قانون هدفمندی با رویکرد توجه به بخش های سلامت و تولید و محیط زیست در سال آینده در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش افکارنیوز ، اسماعیل جلیلی اظهار کرد: صبح امروز جلسه هم اندیشی دولت و مجلس برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی با حضور رئیس جمهور، معاون اول، معاون پارلمانی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی، وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی، ترکان مشاور رئیس جمهور، روسای کمیسیون های تخصصی و اعضای کمیسیون تلفیق و باهنر نایب رئیس مجلس برگزار شد.

وی در توضیح جزییات این جلسه گفت: در این جلسه مقرر شد که سال آینده اجرای فاز دوم هدفمندی در دستور کار قرار گیرد با این تفاوت که همچون دوره های قبل به بخش هایی که تحت تاثیر اجرای قانون هدفمندی و افزایش قیمت ها دچار مشکل می شود توجه شود و به نوعی برای جبران خسارات آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: با توجه به تصمیم اتخاذ شده فاز دوم قانون هدفمندی سال آینده با رویکرد توجه جدی به بخش های سلامت و تولید و محیط زیست استفاده می شود و در کنار آن موضوع مصرف بهینه نیز در دستور کار قرار می گیرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف قرار شد دولت در قالب تبصره ای سقف اجرای قانون هدفمندی را به روشنی به کمیسیون تلفیق ارائه دهد تا در بودجه ۹۳ گنجانده شود. طبیعتا این سقف منابع درآمدی هدفمندی را مشخص کرده و بر اساس آن دولت می تواند جهت مصرف مدیریت شده آن اقدام کند.

وی توضیح داد: وقتی سقف اجرای قانون هدفمندی مشخص شود طبق قانون دولت باید چگونگی افزایش قیمت حامل های انرژی را تعیین کند تا بر اساس آن درآمدهای دولت از محل اجرای قانون هدفمندی در سال ۹۳ مشخص شده تا بتواند بر اساس آن مصارف را تعیین کند.

این عضو کمیسیون تلفیق گفت که اعضای حاضر از دولت و مجلس در این جلسه بر لزوم توجه به بخش های تولید سلامت و محیط زیست تاکید داشتند و همه بر روی آن به تفاهم رسیدند تا بر اساس این نقشه راه فاز دوم هدفمندی در سال آینده اجرایی شود.

جلیلی در پایان خاطرنشان کرد که این جلسات به فراخور موضوعات ادامه پیدا خواهد کرد.