کد خبر: 70068

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به توان درآمدآفرینی کشور، بر ضرورت پرهیز از نگاه درآمدانگارانه به صادرات نفتی تاکید کرد و گفت: تنها، درآمد مالیاتی ناشی از تولید، پایدار است.

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به توان درآمد آفرینی در کشور و تاکید بر ضرورت پرهیز از نگاه درآمدانگارانه به صادرات نفتی، اظهار داشت: منابع عظیم نفتی را نباید درآمد تلقی کرد بلکه نفت یک ثروت خدادادی است و تنها درامد واقعی، درآمدهای پاک مالیاتی ناشی از تولید است.

طیب نیا طی سخنانی در مراسم معارفه رئیس و اعضای جدید هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران گفت: حرکت بیمه ها باید به گونه ای باشد که با ایجاد فضای امن اقتصادی همراه با کاهش ریسک سرمایه گذاری و فعالیت های تولیدی، زمینه افزایش تولید و به دنبال آن افزایش اشتغال و رفاه و در نتیجه، افزایش درآمدهای پاک مالیاتی را فراهم کند.

وی گفت: در همین راستا، هدف گذاری کلان ما افزایش توان تولید کشور به عنوان ریشه اصلی و درمان همه نابسامانی های اقتصادی کشور است که این امر هم چنانچه گفته شد، جز در سایه توسعه صنعت بیمه و نقش آفرینی آن به عنوان یکی از عوامل اصلی در بهبود امنیت فضای کسب و کار و افزایش بهره وری در اقتصاد، میسر نیست.

ادامه اخبار