کد خبر: 71588

رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس قصد داشت کلیات لایحه بودجه سال ۹۳ را لغو کند، گفت: در ابتدا اعتبارات عمرانی این بودجه به اندازه‌ای پایین بود که عملاً اتفاقی در کشور رخ نمی‌داد.

به گزارش کرمان خبر، محمدمهدی زاهدی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی کرمان، اظهار کرد: امسال که دولت لایحه بودجه را به مجلس آورد با اعتراض شدید مجلسی‌ها در بحث عمرانی مواجه شد.

وی افزود: در ابتدا  اعتبارات عمرانی این بودجه به اندازه‌ای پایین بود که عملاً اتفاقی در کشور رخ نمی‌داد و بعضی از افراد اعتقاد داشتند،کلیات لایحه بودجه لغو شود که در نهایت به این نتیجه رسیدیم، براساس نیازهایی که نمایندگان استان‌ها در شهرستان‌ها دیده‌اند و ضروری است این بودجه توزیع شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ابتدا 170 میلیارد تومان بودجه عمرانی برای استان کرمان در نظر گرفته شده بود، گفت: اگر نمایندگان مجلس اعتراض نمی‌کردند بودجه عمرانی استان از 170میلیارد تومان به 210 میلیارد تومان افزایش داده نمی‌شد.

زاهدی بیان کرد: نمایندگان مشکلات را با دولت مطرح کردند و بر اساس این مشکلات  قرار شد دولت و مجلس گره‌گشایی کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 20 درصد اعتبارات برای بودجه عمرانی استان کرمان در نظر گرفته شد، افزود: امسال قرار شده است که 60 درصد اعتبارات به بودجه‌های عمرانی تخصیص داده شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر مشارکت‌ دستگاه‌ها در راستای احکام بودجه سال 93 انجام شود،می‌توانیم شاهد پیشرفت و توسعه استان باشیم.