کد خبر: 73480

معاون دانشگاه شهید باهنر کرمان:

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: ایجاد فضای فرهنگی برای کار و دانش از جمله اهداف دانشگاه است.

به گزارشکرمان خبر، محمدصادق بصیری پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه ‌نمایشگاه توانمندی‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان‌ اظهار داشت: دولت در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای اقتصادی و اجتماعی ‌کشور تاکید دارد، لذا این مسئله از اهمیت و ضرورت خاصی برخوردار ‌است و پاسخگویی مراکز علمی به تقاضا‌های اجتماعی و اقتصادی باید در دستور کار قرار ‌گیرد.

وی با بیان اینکه آموزش عالی هنوز فاصله دامنه‌داری با مراکز صنعتی دارد، تصریح کرد: دانش به عنوان منبع راهبردی و‌ برتر از منابع اقتصادی است که می‌تواند راهگشای فعالیت‌های عمیق‌تر اقتصادی شود.

بصیری با تاکید بر اینکه ایجاد دانشگاه در کنار صنعت ضرورت دارد، افزود: نیاز حضور صنعت در دانشگاه و دانشگاه در کنار صنعت انکار نشدنی است و باید دیده شود.

وی با ارائه راهکارهایی برای افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه، گفت: بهره‌گیری از دانشجویان برای کارآموزی، افزایش کمی و کیفی بازدیدها دانشجویی از تاسیسات صنعتی، افزایش قراردادهای صنعتی با دانشگاه، اولویت پذیرش دانشجویان دوره دکتری و ارشد در صنعت برخی از این راهکارها بود.

بصیری همچنین عنوان کرد: ‌تعریف مشکلات صنعت در پایان نامه دانشجویی‌، تقویت انجمن دانش‌آموختگان از رهاورد ‌اتحاد و وحدت این دو نهاد می‌تواند تحقق پیدا کند.

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه با اهدافی همراه بوده است، خاطرنشان کرد: ‌رسالت معاونت فرهنگی تلاش برای سوق دادن دانشجویان به سمت و سوی مسائل علمی  و کاربردی است.

وی با بیان اینکه فضای سیاسی و فرهنگی برای فعالیت دانشجویان فراهم است و کماکان به کار خود ادامه خواهد داد، افزود: تلاش ما در این عرصه هموار کردن راه علمی ‌و سوق دادن آن به سمت مطالعه و پژوهش‌های کاربردی است که می‌تواند دستاوردهای خوبی برای دانشگاه به دنبال داشته باشد.

بصیری بیان داشت: ایجاد فضای فرهنگی برای کار و دانش اهدافی است که دنبال خواهیم کرد و وظیفه ما این است که هوای تنفسی را برای فعالیت هر چه بیشتر دانشجویان نبندیم‌.

وی برپایی نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) را اتفاقی مبارک عنوان کرد و افزود: فرزندان این مرز و بوم در این قرارگاه ‌همه مجهز به تخصص کافی هستند و مدیریت جهادی را به بهترین نحو ممکن آموخته‌اند.

بصیری اظهار داشت: این افراد در عرصه سازندگی کشور حضور داشته و با دستیابی به دانش روز کارهای بزرگ و بی‌نظیری چون ساخت تونل، سد‌، پل، خطوط انتقال لوله نفت و گاز و ... در دست داشته‌اند.

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان ادامه داد: خدمات مهندسی  اعم از نظارت و مشاوره به عهده داشته و از علوم مختلف در راستای  عمران و آبادانی مناطق محروم ‌بهره گرفته‌اند.

وی خاطر‌نشان کرد: استقلال، آبادانی، خودکفایی نتیجه تلاش و خدمات قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) است که توانسته پروژه‌های بسیاری را در کشور به ثمر برساند.

بصیری در پایان بر روابط بین دانشگاه و قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) تاکید کرد.

فارس